Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ważą się losy Victorii Wałbrzych

Ważą się losy Victorii Wałbrzych

Trwa poszukiwanie skutecznego ratunku dla pierwszoligowej drużyny wałbrzyskich siatkarzy. Podczas sesji Rady Miejskiej 13 lipca padła propozycja przejęcia klubu przez miejską spółkę. Czy zatem Victoria będzie się teraz nazywać Aqua Zdrój Wałbrzych?

Wniosek zgłoszony przez radnego Artura Torbusa dotyczący możliwości przejęcia pierwszoligowego klubu siatkówki został omówiony podczas sesji. Poruszono też sytuację finansową klubu w kontekście ewentualnych możliwości objęcia go opieką przez Aqua Zdrój. Na pytanie o możliwość przejęcia Victorii Wałbrzych przez Aqua Zdrój prezes Aqua Zdroju – Mariusz Gawlik – odpowiedział, że nie jest to tylko kwestia zmiany spółki czy raczej poszerzenia jej działalności o prowadzenie klubów sportowych. Na przejęcie musi się zgodzić sam klub i Rada Miejska, nie bez znaczenia w tym przypadku jest też czas.Przypominamy, że siatkarze dowiedzieli się o utracie sponsora strategicznego na dwa dni przed upływem terminu zgłoszenia do rozgrywek w pierwszej lidze. Przez to zgłosili się do rozgrywek PZPS-u, ale nastąpiło to po terminie. Teraz klub jest na krawędzi wypłacalności, czeka na decyzję PZPS-u i gorączkowo szuka sponsorów. – Klub ma zadłużenie ok. 100 tys. zł na rzecz Aqua Zdroju, jego roczny budżet wynosił ok. 1 mln zł i przez niespodziewaną utratę sponsora strategicznego musi szybko reagować, nie może płynnie dostosować się do nowych warunków. Obecnie klub czeka na decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej odnośnie dopuszczenia go do rozgrywek w pierwszej lidze – mówi Mariusz Gawlik.

Radni podjęli też kwestię gospodarności klubu i ewentualnych strat wizerunkowych miasta po utracie pierwszoligowca. Prezes Gawlik podkreślał, że klub to nie tylko drużyna, ale również szkolenie wychowanków. – Pierwsza liga w siatkówce mężczyzn to duża wartość dla miasta. Wycofanie klubu do trzeciej ligi odbiera mu możliwość pozyskiwania sponsorów i powrót do pierwszej ligi jest wówczas trudny – wyjaśnia Gawlik. Dodał również, że jak klub wypadnie z pierwszej ligi, to w obiektach Aqua Zdroju wałbrzyskie kluby nie będą reprezentować miasta na tak wysokim poziomie w rozgrywkach ligowych ogólnopolskich.

Radny Mariusz Piejko podniósł wątek niegospodarności w klubach sportowych, przypomniał ubiegłoroczne problemy finansowe piłkarskiego Górnika Wałbrzych. Jego zdaniem kluby zbyt łatwo sięgają po publiczne środki. Natomiast Piotr Kwiatkowski pytał, jakie są cezury czasowe – do kiedy radni muszą poznać sytuację klubu i podjąć decyzję, by ratunek dla pierwszoligowca był skuteczny. Szef Aqua Zdroju wyjaśnił, że sprawy formalne muszą być załatwione, a decyzje podjęte do rozpoczęcia wrześniowych rozgrywek. Kwestię przejęcia klubu będzie w najbliższych dniach omawiać miejska Komisja Sportu.

źródło: walbrzych.dlawas.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved