Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ważą się losy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Ważą się losy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

fot. KSZO Ostrowiec Św.

Od spotkania drugiej kolejki powinny rozpocząć nowy sezon siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej, problemach finansowych i rewolucji kadrowej, podopieczne Łukasza Marciniaka na opóźnioną inaugurację zagrają u siebie w sobotę z drużyną Joker Mekro Energoremont Świecie. O ile otrzymają w końcu w tym tygodniu licencję na grę w I lidze kobiet.

W przerwie między rozgrywkami w Ostrowieckim klubie nastąpiła prawdziwa rewolucja. Spadek z Ligi Siatkówki Kobiet i problemy finansowe sprawiły, że w pewnym momencie pod znakiem zapytania stanęło dalsze funkcjonowanie klubu. Sytuację udało się jednak opanować i drużyna została zgłoszona do rozgrywek I Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszy mecz nowego sezonu został jednak przełożony z powodu nie uzyskania na czas licencji na grę w pierwszej lidze. – Nie zdążyliśmy przygotować wszystkich dokumentów odnośnie otrzymania licencji na grę i komisja licencyjna zasugerowała iż otrzymamy dodatkowy czas na złożenie tych dokumentów, ale musimy przełożyć inauguracyjny mecz z SMS Szczyrk i tak też się stało – powiedział Dawid Ogórek, dyrektor KSZO Ostrowiec.Klub wysłał już brakujące dokumenty i w piątek, 4 października komisja licencyjna ma zająć się kwestią licencji dla KSZO. W klubie z Ostrowca wszyscy liczą na pozytywny finał dlatego pełną parą trwają przygotowania do meczu z Joker Mekro Energoremont Świecie.

Przed rozpoczęciem sezonu na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet w klubie z Ostrowca Świętokrzyskiego nastąpiła prawdziwa rewolucja kadrowa. Zmienił się sztab szkoleniowy, a ze starego składu została tylko jedna zawodniczka. –Możemy mówić o całkowitej wymianie składu bowiem w drużynie została tylko kapitan Olga Pauliukouskaya. Duża część zawodniczek, które w ostatnim sezonie spadły z Ligi Siatkówki Kobiet nie miały chęci, aby grać dalej w naszym klubie. Postanowiliśmy także zmienić charakter tej obecnej kadry. Obecnie są w niej głównie młode zawodniczki, które pełniły rolę rezerwowych w LSK lub wyróżniały się w pierwszej lidze, wzmocnione czterema zawodniczkami doświadczonymi czyli Olgą Pauliukouskayą, Joanną Kapturską, Olgą Samul oraz Eriką Salanciovą – przyznał Dawid Ogórek.

Problemy organizacyjne z jakimi niewątpliwie zmaga się cały czas klub z Ostrowca oraz liczne zmiany w zespole spowodowały, że cele na ten sezon przed zespołem nie będą zbyt wygórowane. Władze klubu zadowoli awans do play-offów czyli najlepszej ósemki po sezonie zasadniczym. – Jeśli chodzi o nastawienie klubu na wynik to nie napalamy się i nie pompujemy balonika, że musimy wrócić do LSK. W tym sezonie mamy inne cele. Ze względu na problemy organizacyjne i długi ten sezon poświęcamy sobie na doszlifowanie tych spraw organizacyjnych i cel minimum postawiony przed drużyną to awans do play-offów. Wszystko ponad to będzie już niespodzianką – zapewnia dyrektor Dawid Ogórek.

Pierwszym spotkaniem w nowym sezonie dla podopiecznych trenera Łukasza Marciniaka będzie mecz we własnej hali z drużyną Joker Mekro Energoremont Świecie. Sytuacja przed meczem jest bardzo dobra. Wszystkie zawodniczki są zdrowe i gotowe do gry. Jedynym wyjątkiem jest kapitan Olga Pauliukouskaya.Olga wróciła do nas później ze względu na występy w kadrze narodowej i w związku z tym musi przejść swój cykl przygotowań do sezonu. Ona jedyna nie jest gotowa, ale mamy drugą libero, która również jest doświadczona więc nie ma żadnego problemu – powiedział Dawid Ogórek.

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved