Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Warta Zawiercie lepsza od MKS-u Będzin

Warta Zawiercie lepsza od MKS-u Będzin

Pierwszy mecz sparingowy mają za sobą siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie, którzy we własnej hali zmierzyli się z MKS-em Będzin. Trzy z czterech rozegranych partii były bardzo zacięte, a cały mecz padł łupem graczy z Zawiercia.

W spotkanie dobrze weszli gracze MKS-u Będzin, którzy prowadzili na początku 8:5. Potem jednak ich przewaga zaczęła topnieć. Gracze z Będzina w kluczowym momencie mieli dwa oczka więcej, ale nie byli w stanie tego utrzymać. Zawiercianie doprowadzili bowiem do remisu, a następnie na swoją korzyść rozstrzygnęli tego seta po grze na przewagi. Ekipa z Zawiercia lepiej zagrała w ofensywie, a także postawiła aż cztery punktowe bloki.

W drugiej odsłonie gospodarze szybko objęli prowadzenie 8:5 i wraz z rozwojem tej partii ich przewaga jedynie wzrastała (16:8). Warta całkowicie kontrolowała boiskowe wydarzenia w tej odsłonie, pewnie triumfując 25:17. Jej przewaga w ofensywie była wręcz ogromna, bowiem zawiercianie skończyli aż 75% swoich akcji przy zaledwie 23% MKS-u. Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry, w której cały czas minimalnie lepsi byli gracze MKS-u. To oni cały czas utrzymywali niewielki dystans nad przeciwnikiem i dzięki zwycięstwu 27:25 przedłużyli losy tego meczu.

Aluron Virtu Warta Zawiercie w trzecim secie przejęła kontrolę nad spotkaniem i miała już sześć oczek więcej od rywali (16:10). Do odrabiania strat rzucił się MKS (17:21) i niewiele brakowało, aby udało mu się doprowadzić do remisu. W końcówce jednak lepiej zaprezentowali się zawiercianie, kończąc tym samym cały mecz. Co ciekawe gospodarze aż cztery razy w tej odsłonie punktowali w zagrywce.

Liderem zespołu z Zawiercia okazał się Kamil Semeniuk, który zapisał na swoim koncie 20 oczek, kończąc 14 z 24 akcji ofensywnych. Przyjmujący w swoim dorobku miał także cztery punktowe bloki i dwa asy serwisowe.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin 3:1
(28:26, 25:17, 25:27, 25:23)

Warta: Żuk (3), Malinowski (8), Gawryszewski (3), Semeniuk (20), Masny (4), Waliński (7), Andrzejewski (libero) oraz Swodczyk (1), Rejno (4), Bociek (12) i Popik (2)
MKS: Kowalski T. (3), Kowalski M. (6), Grzechnik (8), Fornal (9), Peszko (8), Faryna (15), Gregorowicz (libero) oraz Kozub (3), Potera (libero) i Buchowski (10)