Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W warszawskiej Legii dojdzie do zmiany trenera

W warszawskiej Legii dojdzie do zmiany trenera

fot. Legia Warszawa - siatkówka

Po dwóch latach pracy, decyzją zarządu klubu, Daniel Kołodziejczyk przestał pełnić funkcję trenera siatkarzy Legii Warszawa. Pod jego wodzą „Wojskowi” zanotowali dwa najlepsze wyniki, od czasu reaktywacji sekcji. Drużyna ze stolicy zajęła ostatnio czwarte miejsce na turnieju finałowym o wejście do I ligi, który był rozgrywany Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu i nie zdołała wywalczyć awansu.

Szkoleniowiec, który latem 2017 roku został zatrudniony w Legii, w ciągu dwóch lat pracy poprowadził zespół w 57. meczach. W sezonie 2017/18 zespół zajął 4. miejsce w rundzie zasadniczej, a w fazie play-off zatrzymał się na 2. rundzie, przegrywając z BAS Białystok. W tegorocznych rozgrywkach legioniści niemal do końca rozgrywek bili się o awans do I ligi. Drugie miejsce w grupie II, przebrnięcie przez play-offy, turniej półfinałowy, jak również awans do grupy finałowej w kończącej sezon imprezie, która odbyła się Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu, to najlepszy wynik Legii w ostatnich latach.Legia Warszawa to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki. Osiem razy sięgała po mistrzostwo Polski (1962, 1964, 1967, 1969, 1970, 1983, 1984, 1986), a pięć razy triumfowała w krajowym Pucharze (1952, 1961, 1984, 1986, 1995). Barwy warszawskiej drużyny reprezentowało wielu wybitnych reprezentantów Polski, m.in. Wojciech Rutkowski, Tomasz Wójtowicz i Wojciech Drzyzga, a prowadził ją m.in. trener Hubert Wagner.

Przed sezonem 2014/15 nastąpiła reaktywacja siatkarskiej sekcji Legii. Od tego czasu, przez pięć kolejnych sezonów, drużyna rywalizuje w rozgrywkach drugiej ligi. Legioniści wywalczyli ostatni tytuł mistrzowski (1986) i ostatni do tej pory medal (srebro w 1996 roku) dla stolicy w rozgrywkach ekstraklasy. Dopiero w obecnym sezonie, po wielu latach przerwy, do finału rozgrywek zdołała awansować inna warszawska drużyna – ONICO, która rywalizuje o mistrzostwo Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved