Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wardak/Kociołek niepokonane w Toruniu

Wardak/Kociołek niepokonane w Toruniu

Zakończył się turniej Pucharu Polski w siatkówce plażowej kobiet. Od początku do końca stawce przewodziły Martyna Wardak i Katarzyna Kociołek i to one na sam koniec stanęły na najwyższym stopniu podium. W finale zwycięski duet w dwóch setach pokonał parę Tomala/Gruczek. Trzecie miejsce przypadło w udziale teamowi Saad/Przepiórka.

Dzień w turnieju siatkarek otworzyły pojedynki, z których wygrane dwójki dołączyły do półfinalistek, które już w piątek zapewniły sobie walkę o pierwsze lokaty Pucharu Polski. Na rywalki czekały pary Kociołek/Wardak i Zdon/Wołoszyn. Jak się okazało, z drugiej strony turniejowej drabinki do strefy medalowej awansowały Tomala/Gruczek i Saad/Przepiórka. Dla pary Tomala/Gruczek udział w finale Pucharu Polski kobiet, rozgrywanego w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2016, jest największym sukcesem i choć duet Kociołek/Wardak był poza zasięgiem, to po zakończonym turnieju zawodniczki nie kryły swojej radości.Tę najważniejszą część turnieju siatkarek rozpoczął mecz o 3. miejsce, w którym jako pierwsze rytm złapały Wołoszyn i Zdon, wypracowując sobie dwupunktowe prowadzenie. W połowie partii gra się wyrównała, a skuteczna akcja Przepiórki dała prowadzenie 11:10. Gdy Saad punktowała, po swojej skutecznej obronie rozpoczęła się seria punktowa, a duet ten odskoczył na 16:12. Już do końca Saad i Przepiórka kontrolowały sytuację na boisku. Po pierwszych wyrównanych akcjach w partii kolejnej inicjatywę przejęły skuteczniejsze Wołoszyn/Zdon (11:8). Przeciwniczki goniły wynik, ale za każdym razem gdy były blisko, Wołoszyn i Zdon znowu odskakiwały i tym sposobem doprowadziły do tie-breaka. W nim Przepiórka skuteczną zagrywką wyprowadziła swoją parę na prowadzenie 4:2, które jednak od razu uciekło. Po kilku wyrównanych wymianach coraz skuteczniej w polu walczyły Saad i Przepiórka, co również stwarzało im okazję do walki na siatce. Mimo że końcówka meczu była zacięta, to jednak duet ten nie oddał już prowadzenia i wywalczył 3. miejsce.

Mecz finałowy otworzyła wymiana punkt za punkt (8:8), ale z czasem Katarzyna Kociołek i Martyna Wardak zaczęły dominować. Skuteczne w ataku i bloku zawodniczki od połowy pierwszego seta coraz wyraźniej budowały swoje prowadzenie (13:10). Od połowy seta tak naprawdę na boisku istniał już tylko jeden duet, a Kociołek/Wardak szybko zakończyły tę odsłonę. Od pierwszego gwizdka w drugiej partii przewaga Kociołek/Wardak nie podlegała dyskusji (5:2, 11:4). Tomala i Gruczek zerwały się jeszcze do walki w połowie seta, ale nie były w stanie zdobywać punktów seriami, ponieważ nadal skutecznie grały rywalki. Świetnie spisywała się Martyna Wardak, która po końcowym triumfie odebrała także statuetkę dla MVP całego turnieju.

Finał:
Kociołek K./Wardak M. – Tomala J./Gruczek A. 2:0
(21:14, 21:13)
Mecz o 3. miejsce:
Zdon A./Wołoszyn A. – Saad M./Przepiórka A. 1:2
(16:21, 21:19, 13:15)
Półfinały:
Kociołek K./Wardak M. – Saad M./Przepiórka A. 2:0
(21:7, 21:7)
Zdon A./Wołoszyn A. – Tomala J./Gruczek A. 1:2
(15:21, 21:14, 8:15)
O 5. miejsce:
Gruszczyńska N./Adamek A. – Saad M./Przepiórka A. 0:2
(18:21, 15:21)
Tomala J./Gruczek A. – Filip A./Soja I. 2:1
(21:19, 11:21, 15:13)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved