Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wallace zrezygnował z udziału w Pucharze Świata

Wallace zrezygnował z udziału w Pucharze Świata

fot. FIVB

Jak ujawnił szkoleniowiec reprezentacji Brazylii, Renan Dal Zotto o nie branie pod uwagę w kontekście Pucharu Świata poprosiła go jedna z gwiazd zespołu, Wallace. Atakujący chce skupić się w tym czasie na rodzinie. Jak podkreśla selekcjoner, raczej nie będzie to jedyna absencja w zespole.

Do tej pory Puchar Świata był dla poszczególnych drużyn bardzo ważną imprezą, bowiem dawał możliwość wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. Kiedy z tego zrezygnowano i ranga zawodów mocno zmalała, stawką są praktycznie tylko pieniądze i punkty do rankingu. Nic zatem dziwnego, że wielu znakomitych graczy mający za sobą udział w ważniejszych zawodach rezygnuje z Pucharu Świata. Sporych absencji można spodziewać się chociażby w ekipach rosyjskiej czy włoskiej, które dwa dni wcześniej zakończą udział w mistrzostwach Europy.Jedną z gwiazd, której w Japonii nie zobaczymy jest Wallace. Ujawnił to trener Renan dal Zotto. 32-letni atakujący z Brazylii zostanie wkrótce po raz drugi ojcem i chce poświęcić czas najbliższym. Selekcjoner podszedł do tematu ze zrozumieniem. Dal Zotto dodał także, że jeszcze wolne najprawdopodobniej dostanie jeszcze kilku innych weteranów. – Mamy kilku weteranów, którzy są naprawdę zmęczeni. Wallace jeszcze w tym roku zostanie ojcem i to są na pewno ważne momenty. Naszym celem jest Tokio 2020 i do tego czasu chcemy utrzymać grupę w możliwie niezmienionym składzie – mówi szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że swoją absencję w Pucharze Świata zapowiedział już także Michał Kubiak i zapewne nie będzie jedyną z gwiazd biało-czerwonych, której na turnieju nie zobaczymy. W turnieju wezmą udział reprezentacje: Japonii, Polski, Argentyny, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Rosji, Iranu, Australii, Egiptu i Tunezji. Zawody rozpoczną się już 1.10.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved