Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Walkower dla Budowlanych Łódź za mecz z Wisłą

Walkower dla Budowlanych Łódź za mecz z Wisłą

PLS SA podjęła decyzję w sprawie nierozegranego meczu w Łodzi, w którym Budowlani podejmować mieli Wisłę Warszawa. Decyzją organizatora rozgrywek zespół Budowlanych wygrał to spotkanie walkowerem 3:0, w każdym z setów 25:0. Wiśle przysługuje od tej decyzji odwołanie. Kolejny walkower Wisły skutkować będzie wykluczeniem drużyny z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

W minioną sobotę w Łodzi Grot Budowlani podejmować mieli Wisłę Warszawa. Losy meczu ważyły się do ostatnich godzin, ostatecznie warszawski zespół podjął decyzję, że do Łodzi nie przyjedzie. Powodem był brak zawodniczek (Wisła ma zablokowane transfery międzynarodowe, niedawno rozstała sięz kilkoma siatkarkami).Decyzja PLS mogła być tylko jedna – walkower dla Budowlanych. Dziś ogłoszono komunikat w tej sprawie.

Polska Liga Siatkówki S.A. informuje, iż mecz 14. kolejki rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet Grot Budowlani Łódź – Wisła Warszawa został zweryfikowany jako walkower dla łódzkiego zespołu 3:0, w każdym z setów 25:0. Decyzja ma związek z nieprzystąpieniem warszawskiej drużyny do tego spotkania.

W uzasadnieniu decyzji napisano, iż z ustalonego stanu faktycznego wynika, iż drużyna Wisła Warszawa nie stawiła się na boisku w wyznaczonym terminie bez uzasadnionego usprawiedliwienia. Zgodnie z § 35 ust. 1 pkt b) Regulaminu „Zawody zostaną zweryfikowane jako walkower, jeżeli drużyna nie stawi się na boisku w wyznaczonym terminie bez uzasadnionego usprawiedliwienia, przy czym za niestawiennictwo w wyznaczonym terminie uważa się również spóźnienie przekraczające 15 minut”.

Od podjętej decyzji przysługuje odwołanie.

Kolejny mecz Wisła ma rozegrać w najbliższą sobotę w Rzeszowie z Developresem. Kolejny walkower będzie skutkował wykluczeniem klubu z Ligi Siatkówki Kobiet zgodnie z &41 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej.

źródło: inf. własna, lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved