Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Walka o pierwsze trofeum w sezonie 2018/19

Walka o pierwsze trofeum w sezonie 2018/19

fot. cev.lu

Już w niedzielę, 28 października w łódzkiej Sport Arenie dojdzie do pojedynku na szczycie. Grot Budowlani Łódź zmierzą się z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. Stawka meczu jest wysoka, bowiem obie drużyny zawalczą o Superpuchar Polski. Start spotkania o godzinie 14:45. Transmisja na kanale Polsat Sport.

Od tego roku Superpuchar Polski nosić będzie imię Andrzeja Niemczyka, wybitnego trenera „Złotek”. – Myślę, że to dobry pomysł, aby ten jeden mecz rozgrywany o trofeum nosił imię trenera Niemczyka. W zasadzie to dzięki Trenerowi siatkówka żeńska przeżywała swoje największe sukcesy i nie można przejść obok tego obojętnie. Wiem też, że na meczu mają pojawić się nasze „Złotka”. Super będzie zobaczyć się z dziewczynami, których nie można już spotkać przy okazji ligowych spotkań – powiedziała kapitan zespołu, Gabriela Polańska.Ostatnie sparingi oraz wygrany mecz z Bekescsabai Röplabda SE w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzyń są dobrym prognostykiem przed niedzielnym pojedynkiem. – Nastroje przed meczem są bardzo dobre. Przywozimy z Węgier zwycięstwo, a wiadomo, że to właśnie zwycięstwa budują zespół. Miałyśmy pewne problemy z wejściem w spotkanie, ale na szczęście potrafiłyśmy wyjść z opresji. Takie sytuacje budują naszą pewność siebie na boisku – kontynuuje Gabriela Polańska.

Budowlane odbyły długą podróż na Węgry. Jednak liczymy na to, że nie będzie ona miała wpływu na niedzielny mecz. – Prezes zadbał o naszą wygodę na tyle, na ile było to możliwe. Każda z nas miała do dyspozycji materace i mogła się rozłożyć. Oczywiście to nie jest to samo, co spać we własnym łóżku, ale i z takimi trudami musimy sobie radzić. Poza tym do meczu o Superpuchar mamy jeszcze dwa dni, więc nie wydaje się mi, że podróż będzie miała znaczenie w dniu meczu – komentuje nasza środkowa.

Grot Budowlane Łódź będą bronić Superpucharu wywalczonego podczas VI Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Jak ocenia szanse Budowlanych nasza środkowa? – Nie jestem zwolenniczką prognostyk i typowania wyników jeszcze przed meczem. Jedyne, o co chciałabym prosić, to pomoc naszych kibiców. Jak wiele razy mówiłam, to oni również budują naszą siłę. Mam nadzieję, że stawią się licznie w niedziele w Sport Arenie, żeby nas wspierać oraz że będziemy mogli na koniec cieszyć się razem z wygranego meczu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved