Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W. Wspaniały: Ferdinando de Giorgi ma charyzmę

W. Wspaniały: Ferdinando de Giorgi ma charyzmę

fot. archiwum

Niespodzianki nie było, zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej ogłosił, że nowym trenerem mistrzów świata zostanie Ferdinando de Giorgi, aktualny szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Mogę wypowiadać się na podstawie jego pracy w ZAKSIE, a ta jest świetnie zorganizowana i dobrze poukładana. Sukces sam nie powstał. Widziałem kilka jego treningów, także jeśli chodzi o warsztat i taktykę, to nie mam obaw – komentuje Waldemar Wspaniały, były trener Polaków, a obecnie członek rady nadzorczej kędzierzyńskiego klubu.

Ferdinando de Giorgi dał się poznać szerszej publiczności rok temu, gdy objął stery w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym sezonie wywalczył mistrzostwo Polski, dlatego gdy ogłoszono listę kandydatów na trenera polskiej reprezentacji, był wymieniany w gronie faworytów. Za główny atut podawano znajomość polskiego środowiska. – Znamy się od 1986 roku, a on był wtedy jeszcze zawodnikiem, graliśmy naprzeciw siebie, a później spotykaliśmy się jako trenerzy. Teraz jest w ZAKSIE trenerem, a ja jestem w radzie nadzorczej klubu. Mogę wypowiadać się na podstawie jego pracy w ZAKSIE, a ta jest świetnie zorganizowana i dobrze poukładana. Sukces sam nie powstał. Widziałem kilka jego treningów, także jeśli chodzi o warsztat i taktykę to nie mam obaw – podkreśla w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Waldemar Wspaniały.Przeciwnicy jego kandydatury zaznaczali, że „Fefe” nie ma doświadczenia w pracy z reprezentacją, jednak były szkoleniowiec biało-czerwonych jest przekonany, że ten argument można szybko zbić. – Większość trenerów zaczynających pracę z kadrą pracowali z klubami z najwyższej półki. Jest wielu młodych trenerów, jak chociażby Nikola Grbić, który jeszcze niedawno grał, a teraz jest już szkoleniowcem – przypomina członek rady nadzorczej ZAKSY.

Ferdinando de Giorgi postrzegany jest raczej jako człowiek spokojny, opanowany. Zdaniem Waldemara Wspaniałego nie oznacza to, że Włoch nie będzie stanowczy w pracy z polską kadrą. – Wszyscy mówią, że jest spokojny i zrównoważony, a tak do końca nie jest. Znam go z takich sytuacji, kiedy też potrafi się zdenerwować, walnąć pięścią w stół. Ma charyzmę, nazwisko, osiągnięcia jako zawodnik. W pracy trenerskiej było różnie. Pracował we Włoszech, Rosji, teraz w Polsce. Nie jest tak, że wszyscy trenerzy wszystko wygrywają. Ci najlepsi też od czasu do czasu muszą przegrać, a porażka więcej uczy niż zwycięstwa – mówi Waldemar Wspaniały.

*Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved