Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Waldemar Wspaniały: Selekcjoner zdobył się na mały szantaż

Waldemar Wspaniały: Selekcjoner zdobył się na mały szantaż

fot. Katarzyna Antczak

Kalendarz PlusLigi został zatwierdzony 22 lipca 2019 roku i rozesłany do zainteresowanych. Wtedy nie było żadnych uwag ze strony Heynena, dlatego też byłego trenera Polaków Waldemara Wspaniałego dziwi zamieszanie ws. terminarza naszej ligi.

– Zgadzam się w tej kwestii z prezesem Zagumnym. Gdybyśmy jeszcze bardziej „ścisnęli” kalendarz, zawodnicy musieliby chyba grać bez żadnego treningu. Mam pytanie do trenera Heynena: czy Włosi skracają ligę? Nie ma takiego tematu, bo ktoś inwestuje w rozgrywki i chce, by trwały trochę dłużej niż cztery miesiące. Niech Vital Heynen najpierw popatrzy na swoje miejsce pracy, a później stawia żądania. Na igrzyskach olimpijskich wystąpią nie tylko Polacy – mówi Waldemar Wspaniały na łamach serwisu sport.onet.pl.Wspaniały nie kryje oburzenia słowami Heynena. – Selekcjoner zdobył się nawet na mały szantaż, twierdząc, że jak nie zdobędziemy medalu na igrzyskach olimpijskich, winna będzie cała polska siatkówka. Absolutnie nie zgadzam się z czymś takim, a jestem w tym sporcie od sześćdziesięciu lat. Prowadziłem w przeszłości reprezentację, ja i moi koledzy mieliśmy dużo większe problemy, zarówno organizacyjne, jak i finansowe i musieliśmy sobie jakoś radzić – dodaje trener.

– Nie wierzę w to, że dwa czy trzy tygodnie ligowego grania znacznie utrudnią kadrowiczom przygotowania do igrzysk. W Tokio wystąpi dwanaście drużyn, przed wszystkimi zawodnikami bardzo intensywny sezon i nigdzie nie ma takiej dyskusji jak u nas – kończy były selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved