Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Waldemar Wspaniały: Kibice liczą, że drużyna się przebudzi i będzie wygrywać

Waldemar Wspaniały: Kibice liczą, że drużyna się przebudzi i będzie wygrywać

fot. Katarzyna Antczak

Majowe mecze siatkarskiej Ligi Narodów pokażą, czy reprezentacja Polski zapomniała o ubiegłorocznej wpadce podczas mistrzostw Europy. Ze zdecydowanie lepszej strony w Katowicach i w Krakowie chce zaprezentować się Bartosz Kurek. – Zobaczymy, czy to zawodnik nie do zdarcia – oznajmił w rozmowie ze SPORT.TVP.PL Waldemar Wspaniały, trener reprezentacji Polski w latach 2001-2003.

Dla kibiców Bartosz Kurek jest jedną z najważniejszych postaci siatkarskiej reprezentacji Polski w ostatniej dekadzie. Dobrego wizerunku zawodnika nie zmieniły kompromitujące w wykonaniu biało-czerwonych mistrzostwa Europy w Polsce w 2017 roku, które drużyna zakończyła na odległej dziesiątej pozycji. – Coś się wyczerpało i wypaliło. Gra w kadrze nie jest zadowalająca ani dla mnie, ani dla fanów. Zostawiam otwarte różne opcje. Jestem pierwszą osobą, która cieszyłaby się z wyników reprezentacji, nawet jeśli miałbym w niej nie grać – stwierdził 29-latek po nieudanym turnieju.Kurek szansę na potwierdzenie przydatności w kadrze będzie miał za kilka dni podczas Ligi Narodów. Polacy zmierzą się w Katowicach z Koreą (25 maja, godz. 16:00) oraz w Krakowie z Rosją (26 maja, godz. 16:00) i z Kanadą (27 maja, godz. 16:00). – Dla ekspertów i kibiców sporym zaskoczeniem jest pozycja, na której zagra. Atak zamiast przyjęcia, to dziwna decyzja. Śledzę karierę Bartka, odkąd skończył siedemnaście lat. Zawodnicy potrzebują czasu, by przystosować się do zmian na boisku. Cały sezon rozegrał na przyjęciu w Turcji (Ziraat Bankasi). Za kilka dni będzie miał zupełnie inne zadania. Nie wyobrażam sobie, że zdecydowano się na taki ruch bez dłuższej rozmowy trenera z zawodnikiem – zaznaczył Waldemar Wspaniały w SPORT.TVP.PL.

Na tej pozycji o miejsce w składzie z mistrzem Europy z 2009 roku rywalizować będą jeszcze Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz i Maciej Muzaj.Mamy czterech młodych, ale doświadczonych siatkarzy. Zapowiadają się ciekawe mecze – dodał były trener.

Vital Heynen, który rozpoczyna pracę w roli szkoleniowca biało-czerwonych, powołał do kadry 26 zawodników. Podczas pobytu w Spale do zespołu dołączą rozgrywający Łukasz Kozuba i libero Mateusz Masłowski. Głównym celem kadry będzie „zmazanie plamy” po ubiegłorocznej wpadce. – W ostatnich latach nie wiodło się najlepiej. Kibice liczą na to, że drużyna się przebudzi i będzie wygrywać. Mamy nadzieję, że wywalczą awans do finału Ligi Narodów. Wszystko zależy od zawodników i sztabu szkoleniowego. W tym momencie nie należy prognozować. Nie chcę przesadzać z poprawą wizerunku. Nadal jest dobry. Mamy silną ligę. Pojawiają się młodzi, obiecujący zawodnicy. Reprezentację stać na zdecydowanie lepsze wyniki niż do tej pory – powiedział Wspaniały.

Cały tekst Filipa Kołodziejskiego w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved