Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Waldemar Wspaniały: Dystans do światowej czołówki zmniejsza się

Waldemar Wspaniały: Dystans do światowej czołówki zmniejsza się

fot. Katarzyna Antczak

– Po ostatnich dwóch meczach można powiedzieć, że dystans do światowej czołówki się zmniejsza, ale trochę nas jeszcze dzieli od najlepszych zespołów na świecie – powiedział Waldemar Wspaniały, były szkoleniowiec męskiej reprezentacji Polski.

Porażki z Brazylijkami i Amerykankami zamknęły drogę polskim siatkarkom do walki w półfinale Ligi Narodów, ale już sam awans do turnieju finałowego można uznać za ich sukces. – Dawno nie byliśmy w finałowym turnieju Ligi Narodów, więc już sam awans był dużym sukcesem. Oczywiście, bylibyśmy jeszcze bardziej zadowoleni, gdybyśmy grali w półfinale, ale nie możemy narzekać. Po ostatnich dwóch meczach można powiedzieć, że dystans do światowej czołówki się zmniejsza, ale trochę nas jeszcze dzieli od najlepszych zespołów na świecie – powiedział Waldemar Wspaniały, były szkoleniowiec męskiej reprezentacji Polski.Podopieczne Jacka Nawrockiego po powrocie z Chin dostaną kilka dni wolnego, a później zaczną przygotowania do kwalifikacji olimpijskich, w których zmierzą się z reprezentacjami Serbii, Tajlandii oraz Portoryko. – Serbki są medalistkami mistrzostw Europy i świata. W Lidze narodów grały w odmłodzonym składzie, więc nie wiemy jaka tak naprawdę jest dyspozycja tej reprezentacji. Jestem przekonany, że na kwalifikacje będzie dobrze przygotowana. Ale to nie znaczy, że nie mamy szans na zwycięstwo z Serbią. Na pewno nie będzie o nie łatwo, ale dziewczyny już wielokrotnie pokazały, że potrafią walczyć. Nie mogą też zlekceważyć pozostałych rywali – ocenił Wspaniały.

Natomiast przed reprezentacją Polski mężczyzn turniej finałowy Ligi Narodów w Chicago, jednak to nie będzie dla Polaków impreza docelowa. – Podejrzewam, że na turniej finałowy nie pojedziemy w najmocniejszym składzie, chociaż na dzień dzisiejszy nie wiemy jaki jest najmocniejszy skład. Wcześniej przegraliśmy kilka meczów, ale generalnie graliśmy dobrze i awansowaliśmy do turnieju w Chicago – zaznaczył trener Wspaniały.

Kluczowym turniejem dla podopiecznych Vitala Heynena będą kwalifikacje olimpijskie, w których zmierzą się z Francuzami, Słoweńcami oraz Tunezyjczykami. – Francja jest to uznana marka, a Słowenia już nas też raz wyrzuciła z mistrzowskiego turnieju. Dlatego nie jesteśmy 100% faworytem, pomimo tego, że będziemy grali u siebie oraz, że będzie pomagał nam Leon. Sam Leon jednak nie wygra. Muszą mu pomóc inni zawodnicy – zaznaczył były trener biało-czerwonych, według którego Leon będzie musiał powalczyć o miejsce w podstawowym składzie. – Leon wchodzi do drużyny mistrzów świata. Będzie musiał na treningach i w trakcie meczów udowodnić, że miejsce w szóstce mu się należy. Jest już bardzo doświadczony, więc na pewno sobie poradzi. Wchodzi do mocnego zespołu, więc jestem przekonany, że da sobie radę – zakończył Waldemar Wspaniały.

źródło: inf. własna, rdc.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved