Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Waldemar Wspaniały: To jest dla mnie niezrozumiałe

Waldemar Wspaniały: To jest dla mnie niezrozumiałe

fot. Katarzyna Antczak

Ceremonia otwarcia mistrzostw świata w Bułgarii i we Włoszech coraz bliżej, a w kadrze biało-czerwonych nadal pozostaje kilka niewyjaśnionych kwestii. Selekcjoner Vital Heynen od tygodni rotuje składem i niewielu zawodników może być pewnych występu na parkiecie w Warnie. – Chyba żaden trener nie jest w stanie określić, w jaki sposób będzie grała ta reprezentacja. Wszystko, co się obecnie dzieje, jest dla mnie niezrozumiałe – stwierdził Waldemar Wspaniały, były selekcjoner biało-czerwonych w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Kibice i eksperci liczyli, że sytuacja unormuje się podczas weekendowych, towarzyskich spotkań z Kamerunem. Nic z tego. Belgijski trener zaskoczył po raz kolejny. Nie było mowy o stabilizacji. W pierwszym wygranym meczu (4:0) w Ostrowcu Świętokrzyskim po dwóch setach wpuścił na boisko czterech nowych graczy. Zapewne zmian byłoby więcej, ale z urazami zmagali się Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski. Dzień później Polacy zwyciężyli 3:1 (kadry zdecydowały, że rozegrają cztery sety). Na parkiecie rywalizowali kolejni nowi zawodnicy.– Po tych grach nie ma żadnego porównania przed ważnymi meczami w memoriale. Zawodnicy z Afryki nie prezentują zbliżonego poziomu do naszych siatkarzy. Zaledwie jeden czy dwóch występuje w lidze francuskiej. Nie można wyciągać wniosków. Poważne granie rozpocznie się w Krakowie. Nie wracajmy myślami do spotkań z Kamerunem. Poczekajmy na mecz z Kanadą (piątek, 24 sierpnia, 17:30 – przyp. red.) – stwierdził były selekcjoner biało-czerwonych.

Okazją do „przeglądu wojsk” przed najważniejszą imprezą roku będzie występ w Memoriale Huberta Wagnera. Biało-czerwoni zmierzą się ze wspomnianą Kanadą, z Francją (sobota, 25 sierpnia, godzina 14:00) i z Rosją (niedziela, 26 sierpnia, godzina 17:30). – Nie ma co prognozować. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w najbliższych dniach. Pozostają niewiadome. Chyba żaden trener nie jest w stanie określić, w jaki sposób będzie grała reprezentacja. Wszystko, co się obecnie dzieje, jest dla mnie niezrozumiałe. Trener jest taki, jaki jest. Podejmuje decyzje i za nie odpowiada. Mam nadzieję, że coś więcej będzie można dodać po zakończeniu turnieju – dodał Waldemar Wspaniały.

Po wyczerpującej pierwszej części sezonu zawodnicy mieli czas na kilkudniowy odpoczynek od siatkówki. Następnie pojechali na zgrupowanie do Zakopanego, gdzie szansę na zaprezentowanie umiejętności mieli również mniej doświadczeni. – Mamy zdolną młodzież. Świat o tym wie. Nie musimy nikogo przekonywać. Niektórzy grają na najwyższym poziomie od paru sezonów. Z tego grona można wymienić między innymi Artura Szalpuka. Dobrze, że korzystamy z ich umiejętności – oznajmił.

Czy młodzież otrzymają szansę na występ w Bułgarii? Tego jeszcze nie wiadomo. Polacy w grupie D zagrają przeciwko: Kubie (12 września), Portoryko (13 września), Finlandii (15 września), Iranowi (17 września) oraz Bułgarii (18 września). – W ostatnich latach nie wiodło się najlepiej. Kibice liczą na to, że drużyna się przebudzi i będzie wygrywać. Nie chcę przesadzać z poprawą wizerunku. Nadal jest dobry. Mamy silną ligę. Pojawiają się młodzi, obiecujący zawodnicy. Reprezentację stać na zdecydowanie lepsze wyniki niż do tej pory – przekazał kilka tygodni wcześniej.

Więcej w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved