Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Waldemar Kawka: Tanio skóry nie sprzedamy

Waldemar Kawka: Tanio skóry nie sprzedamy

fot. CEV

– Będziemy walczyć i na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Po meczach fazy grupowej zespół stał się silniejszy, nabrał pewności siebie i na pewno nie poprzestanie na tym, co osiągnął – powiedział po awansie do półfinału mistrzostw Europy Waldemar Kawka, szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorek.

Polska po zwycięstwach nad Albanią, Białorusią, Bułgarią i Holandią oraz porażce z Włochami zajęła w tabeli grupy I drugie miejsce i awansowała do półfinału mistrzostw Europy juniorek, w którym zagra w Tiranie z Rosją. W drugiej parze zmierzą się zespoły Włoch i Turcji. – Zaprezentowaliśmy w Albanii dobrą, urozmaiconą siatkówkę. Graliśmy przez wszystkie strefy, udanie funkcjonował nasz system blok-obrona, a co warto podkreślić, była wysoka skuteczność w ataku. Najważniejszy jest oczywiście awans do czołowej czwórki i z tego wyniku, bardzo potrzebnego naszej siatkówce, mocno się cieszymy – powiedział trener reprezentacji Polski, Waldemar Kawka,Nie ukrywał on, że „przed rozpoczęciem turnieju awans do czołowej czwórki brałby w ciemno, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Teraz naszą reprezentację czeka wyjazd z Durres do Tirany, gdzie rozegra się walka w strefie medalowej. – Będziemy walczyć i na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Po meczach fazy grupowej zespół stał się silniejszy, nabrał pewności siebie i na pewno nie poprzestanie na tym, co osiągnął – podkreślił Waldemar Kawka.

W ostatnim meczu fazy grupowej Polska pokonała pewnie Holandię 3:0. Przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, po stracie seta Białorusi z Bułgarią 3:1, że biało-czerwone mają już kwalifikacje do półfinału. – Graliśmy już towarzysko, ale chcieliśmy wygrać i pokazać swoją siłę oraz moc. Zespół przystąpił do gry na dużym poziomie koncentracji. Nasze zawodniczki miały przewagę w każdym elemencie. Dobrze to wszystko wyglądało – zakończył Waldemar Kawka.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved