Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Waldemar Kawka podał skład na mistrzostwa Europy juniorek

Waldemar Kawka podał skład na mistrzostwa Europy juniorek

fot. CEV

Od 1 do 9 września w Durres i Tiranie rozegrane zostaną mistrzostwa Europy juniorek. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerów Waldemara Kawkę oraz Ireneusza Waleczka, odleci w czwartek rano na miejsce rywalizacji.W grupie I Polska spotka się z:
1.09 Bułgarią (17.30)
2.09 Włochami (20.00)
3.09 Albanią (17.30)
5.09 Białorusią (15.00)
6.09 Holandią (20.00)

 

W grupie II zagrają: Francja, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowacja, Rosja i Turcja. Mecze odbędą się w Tiranie. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału. Drużyny z miejsc 3-4 walczyć będą o lokaty 5-8. W II rundzie eliminacji Polska zajęła w grupie pierwsze miejsce, wyprzedzając Niemcy, Łotwę oraz Portugalię. W okresie przygotowawczym polskie siatkarki zagrały m.in. z Turcją i Słowacją, odnosząc w Nitrze nad tą ostatnią trzy zwycięstwa. – W okresie przygotowawczym byliśmy cały czas w Szczyrku, gdzie stworzono nam bardzo dobre warunki do pracy. Tamtejszy ośrodek COS-u opuszczaliśmy tylko w czasie wyjazdów na mecze sparingowe. Zostały zrealizowane wszystkie nasze założenia szkoleniowe – powiedział trener reprezentacji Waldemar Kawka. Waldemar Kawka podkreślił, że nasze juniorki trenowały w Szczyrku z pierwszą reprezentacją i było to bardzo pozytywne i korzystne. – Dziewczyny miały okazję podpatrywać i uczyć się od lepszych – dodał.

W czasie przygotowań reprezentacja juniorek rozegrała sparingi – najpierw z Turcją, a następnie ze Słowacją. Tą ostatnią pokonała trzykrotnie. – Nasza gra była już pozbawiona dużej liczby błędów. Słowacja jest silnym zespołem i w meczach z tą drużyną była okazja przećwiczyć różne warianty taktyczne i personalne – powiedział trener Kawka. Pierwszym rywalem polskiego zespołu w mistrzostwach Europy będzie Bułgaria. – Inauguracja turnieju jest zawsze trudna. Wysiłkowi fizycznemu towarzyszy większy stres i emocje. Do tego przeciwnika podejdziemy z pokorą i respektem. Na tym rywalu na razie się koncentrujemy, a na miejscu będzie okazja zobaczyć pozostałe rywalki – zakończył Waldemar Kawka.

Reprezentacja Polski na ME juniorek w Albanii:
Rozgrywające: Paulina Zaborowska, Natalia Ciesielska
Atakujące: Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska
Przyjmujące: Paulina Damaske, Zuzanna Górecka, Oliwia Bałuk
Środkowe: Aleksandra Gryka, Weronika Centka, Klaudia Laskowska
Libero: Karolina Garstka, Monika Jagła

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Waldemar Kawka – trener
Ireneusz Waleczek – asystent trenera
Przemysław Kawka – statystyk
Kacper Duda – statystyk i kierownik reprezentacji
Michał Gaca – lekarz
Grzegorz Mastalerz – fizjoterapeuta

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved