Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Waldemar Kawka: Jesteśmy zadowoleni

Waldemar Kawka: Jesteśmy zadowoleni

Reprezentacja Polski juniorek od zwycięstwa w trzech setach rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy U19. Polki w pokonanym polu pozostawiły Bułgarki. – To był pierwszy mecz turnieju, a pierwsze spotkanie jest zawsze trudne. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że wygraliśmy nasz inauguracyjny pojedynek w trzech setach. To był początek, o jakim marzyliśmy, dlatego jesteśmy zadowoleni – powiedział po meczu trener Waldemar Kawka.

Siatkarki z Polski skutecznie rozpoczęły swój pierwszy mecz turnieju w albańskim Durres. Biało-czerwone wygrały na inaugurację z reprezentacją Bułgarii. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła Magdalena Stysiak, która zapisała na swoim koncie 20 oczek. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującą była Aleksandra Georgiewa, zdobywczyni 13 oczek. – To był pierwszy mecz turnieju a pierwsze spotkanie jest zawsze trudne. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że wygraliśmy nasz inauguracyjny pojedynek w trzech setach. To był początek, o jakim marzyliśmy, dlatego jesteśmy zadowoleni. Nie uważam nas za faworytów, bo są zespoły lepsze od nas, ale podejmiemy to wyzwanie krok za krokiem – powiedział po spotkaniu Waldemar Kawka, trener reprezentacji Polski juniorek.

W pierwszym secie nie brakowało ciekawej walki. Polki wychodziły na prowadzenie, jednak nie były w stanie go utrzymać przez cały czas. Ostatecznie wygrały do 23. W drugim secie biało-czerwone utrzymywały zaliczkę punktową i triumfowały 25:18. W czwartym secie wydawało się, że Bułgarki przedłużą losy meczu. Reprezentacja Bułgarii prowadziła już 13:7, jednak zaczęła popełniać proste błędy, co wykorzystały nasze reprezentantki. Polki odrobiły całe straty i przejęły inicjatywę w końcówce, wygrywając 25:22, a cały mecz 3:0. – W polu zagrywki nie pokazaliśmy się z tej strony, z jakiej oczekiwaliśmy. Początkowo mieliśmy problem z przyjęciem, a po nim z sideoutem, dlatego przegraliśmy ten mecz. W trzecim secie dobrze się spisywaliśmy, ale popełniliśmy niewybaczalne błędy w zagrywce i pozwoliliśmy reprezentacji Polski wrócić do gry. One to wykorzystały i zapłaciliśmy za to wysoką cenę. Oczywiście jest trudno, kiedy przegrasz pierwszy mecz, zwłaszcza gdy masz ciężką grupę z najlepszymi zespołami kontynentu, ale postaramy się dać z siebie wszystko – zaznaczył Asien Metodiew, szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Bułgarii.

źródło: cev.lu, inf. własna