Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Waldemar Kawka: Dziewczyny uwierzyły, że mogą wiele ugrać

Waldemar Kawka: Dziewczyny uwierzyły, że mogą wiele ugrać

fot. lsk.pls

– Mocne zespoły wyzwalają w dziewczynach więcej energii i sportowej złości. Z lepszymi zespołami lepiej się prezentują – powiedział przed ćwierćfinałowym starciem z Niemkami w ramach mistrzostw Europy Waldemar Kawka, członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.

Dotychczas siatkarki reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy doznały tylko jednej porażki. W środę staną przed szansą na awans do półfinału. Wydawało się, że porażka z Belgią w fazie grupowej mocno utrudni im to zadanie, ale wygrana z Italią dodała im wiatru w żagle. – W tym turnieju mamy huśtawkę nastrojów. Po meczu z Belgią byliśmy w złych nastrojach, a po meczu z Włochami nam ulżyło, a zespół uwierzył w to, że w tym turnieju może wiele ugrać. Z kolei mecz z Hiszpanią też był potwierdzeniem tego, że drużyna staje się coraz mocniejsza – powiedział Waldemar Kawka, który odniósł się do meczu 1/8 finału.W nim biało-czerwone w trzech setach rozprawiły się z rywalkami z Półwyspu Iberyjskiego. – Hiszpanki wbrew pozorom nie są łatwym przeciwnikiem. Bardzo dobrze broniły, świetnie grały na bloku, miały wyczucie w jaki sposób do niego skakać, a nam trudno było kończyć piłki. Pewnie byliśmy faworytem, a taka rola nie zawsze dobrze wpływa na zespół. Myślę, że było to takie spotkanie, że wszyscy oczekiwali, że łatwo je wygramy. Patrząc na wynik, wydaje się, że było to łatwe spotkanie, ale Hiszpanki pozostawiły po sobie dobre wrażenie – dodał członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.

Przed podopiecznymi Jacka Nawrockiego ćwierćfinałowa batalia z Niemkami. Jest to trudny przeciwnik, ale silniejsi rywale powodują, że biało-czerwone grają na maksium swoich możliwości. – Mocne zespoły wyzwalają w dziewczynach więcej energii i sportowej złości. Z lepszymi zespołami lepiej się prezentują – ocenił asystent Jacka Nawrockiego, który nie ukrywa, że ćwierćfinałowy przeciwnik jest bardzo dobrze znany. Ma jednak sporo silnych ogniw, stąd też na pewno mecz o awans do półfinału nie będzie dla Polek spacerkiem. – Niemki znamy bardzo dobrze. Graliśmy z nimi dużo razy. Siłą rywalek jest to, że bardzo dobrze bronią i asekurują. Jest kilka dziewczyn, które potrafią zagrać w ataku, mają też dobrą rozgrywającą. Ale numerem jeden w tej drużynie jest Lippmann – zakończył Waldemar Kawka.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved