Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Waldemar Kawka: Ciężko jest wskazać medalistów

Waldemar Kawka: Ciężko jest wskazać medalistów

fot. CEV

– Finały mistrzostw Polski trwają do 8 kwietnia, po czym ogłaszamy skład reprezentacji, która będzie się przygotowywała do kolejnych turniejów. Wybierzemy szesnastkę i z nią jedziemy do Giżycka, gdzie będziemy osiem dni. Około 18 kwietnia przejedziemy do Szczyrku i tam będziemy prawdopodobnie tydzień, a w międzyczasie rozegramy dwa mecze kontrolne z reprezentacją Słowacji. Natomiast 25 kwietnia wyjeżdżamy do Niemiec na kwalifikacje mistrzostw Europy – mówi o planach reprezentacji Polski juniorek trener Waldemar Kawka.

W środę rozpocznie się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w Dębicy. Na ile dni planuje pan przyjechać?Waldemar Kawka: – Dzielimy się pobytem w Dębicy z moim kolegą Irkiem Waleczkiem, ponieważ część dziewczyn, którymi jesteśmy bardzo zainteresowani, zostaje w Szczyrku i jeden z nas musi tam być, by z nimi normalnie pracować. Także ja do piątku zostaję w SMS-ie, a potem przyjeżdżam do Dębicy i będę obserwował grające tam zawodniczki. Natomiast w pierwszych dniach na czempionacie pojawi się Irek.

Które drużyny mogą powalczyć o medale?

– Myślę, że w finałach mistrzostw Polski trudno mieć swoje faworytki, tym bardziej że poziom w tym roku wydaje się być naprawdę bardzo wyrównany. Dlatego na ten moment bardzo ciężko jest mi wskazać pretendentów do medali. Już w półfinałach działy się ciekawe rzeczy – niektóre kluby nie mogły skorzystać za wszystkich zawodniczek, więc teraz zespoły mogą być jeszcze groźniejsze. Naprawdę ciężko jest wskazać medalistów, tym bardziej że bardzo dobre zawodniczki są porozrzucane po różnych klubach, co jeszcze bardziej wyrównuje poziom.

Ma pan jakieś konkretne kryteria, którymi będzie kierował się przy wyborze potencjalnych reprezentantek?

– My tak naprawdę swoją grupę wiekową selekcjonujemy już od wielu lat. Znamy dziewczyny, które są tymi wyróżniającymi się w swoich rocznikach. Chciałbym natomiast, żeby pojawiło się kilka zawodniczek, które zaskoczą nas pozytywnie i mam nadzieję, że zabłysną jakieś nowe talenty. Znamy sporo młodych siatkarek i wiemy na co je stać, ale na pewno jakaś niespodzianka byłaby mile widziana.

W tym sezonie prowadził pan w I lidze SMS Szczyrk. Jak pan ocenia końcowy rezultat?

– Myślę, że wynik nie oddaje sposobu, w jaki graliśmy. Uważam, że w niektórych meczach dał o sobie znać brak doświadczenia – przegraliśmy kilka spotkań, tak naprawdę w końcówkach setów i wtedy ewidentnie brakowało nam ogrania i postawienia przysłowiowej kropki nad i. Często jednak napędziliśmy rywalom strachu i choć wynik nas nie zadowala, to sposób gry w większości starć był satysfakcjonujący i wielokrotnie słyszeliśmy pochlebne opinie na nasz temat.

W pana drużynie wyróżniającą się postacią jest Oliwia Bałuk, która już pojawiała się niższych kategoriach wiekowych. Widzi w niej pan kadrowiczkę także w tym sezonie?

– Myślę, że tak. Oliwka jest zawodniczką o dużym potencjale. Mimo że jest niedużego wzrostu, to bardzo dobrze czyta grę i ma wysoki poziom zaawansowania technicznego, a dodatkowo wielkie serce do gry. O Oliwce mogę mówić w samych superlatywach, a i tak co bym nie powiedział, to byłoby za mało. Na tym jednak skończę wszelkie komplementy, żeby jej nie zepsuć. (śmiech)

Jak będzie wyglądał kalendarz reprezentacji juniorek i jakie są plany na najbliższy czas?

– Finały mistrzostw Polski trwają do 8 kwietnia, po czym ogłaszamy skład reprezentacji, która będzie się przygotowywała do kolejnych turniejów. Wybierzemy szesnastkę i z nią jedziemy do Giżycka, gdzie będziemy osiem dni. Około 18 kwietnia przejedziemy do Szczyrku i tam będziemy prawdopodobnie tydzień, a w międzyczasie rozegramy dwa mecze kontrolne z reprezentacją Słowacji. Natomiast 25 kwietnia wyjeżdżamy do Niemiec na kwalifikacje mistrzostw Europy.

Zobacz również:
Terminarz turnieju finałowego MP juniorek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved