Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Waldemar Kawka: Po brązowym medalu zapominamy o półfinałowej porażce

Waldemar Kawka: Po brązowym medalu zapominamy o półfinałowej porażce

fot. CEV

– Jest sukces, który został wypracowany w ostatnich miesiącach solidnym treningiem, ogromnym trudem – powiedział dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski po wywalczeniu przez reprezentację Polski juniorek brązowego medalu w mistrzostwach Europy.

W meczu o brązowy medal mistrzostw Europy juniorek Polska pokonała w Tiranie Turcję 3:2. Mecz był zacięty i dramatyczny. Turcja prowadziła 2:1. Polska po kapitalnej grze w czwartej partii wyrównała. Emocjonujący przebieg miał tie break. Było 10:6 dla Polski. Rywalki nie dawały za wygraną. Wyrównały na 12:12. Jednak odpowiedź zespołu trenera Waldemara Kawki była znakomita – trzy zdobyte z rzędu punkty. I można było cieszyć się ze zdobytego brązowego medalu. – Nasza drużyna była bardzo dobrze przygotowana. Juniorki dużo pracowały na zgrupowaniu w Szczyrku. Były wspólne pobyty z seniorkami. Uczyły się od starszych i bardziej doświadczonych koleżanek – powiedział Włodzimierz Sadalski.Dzień wcześniej reprezentacja Polski stoczyła dramatyczny półfinałowy mecz z Rosją, przegrany 2:3. – To spotkanie kosztowało polski zespół sporo sił – fizycznych i psychicznych. Jednak do niedzielnego spotkania biało-czerwone wyszły w bojowym nastroju i mocno skoncentrowane. Odniosły sukces – dodał dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Ze zdobycia brązowego medalu cieszyła się cała ekipa. Trener Kawka podkreślił, że „jego podopieczne nie leciały do Albanii w roli faworytek, ale rozkręcały się ze spotkania na spotkanie”. – Z każdym meczem w mistrzostwach zespół grał coraz lepiej i doszedł do półfinału, w którym popełnił kilka poważnych błędów. Dlatego też przegrał z Rosją. Ale po brązowym medalu zapominamy o tej porażce. Ostatnie dwa lata ciężko przepracowaliśmy i to się opłaciło – zakończył Waldemar Kawka.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved