Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Wałbrzychu nie rezygnują – będzie zamieszanie w I lidze M?

W Wałbrzychu nie rezygnują – będzie zamieszanie w I lidze M?

Wczoraj podaliśmy wstępny skład I ligi mężczyzn i pary 1. kolejki rundy zasadniczej, zaakceptowane przez Wydział Rozgrywek PZPS. Terminarz i skład ligi musi być jeszcze zatwierdzony przez zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale już wiemy, że w przypadku zaplecza PlusLigi szykuje się konflikt dotyczący Victorii Wałbrzych.

Termin wysyłania zgłoszeń do I ligi mężczyzn na sezon 2017/2018 upłynął 15 czerwca. Do tego czasu działacze Victorii Wałbrzych nie przesłali swojego zgłoszenia, w prasie spekulowano, że Victoria z powodu problemów z budżetem może nie zagrać na tym szczeblu rozgrywkowym. Działacze z Wałbrzycha jednak nie poddawali się, poinformowali PZPS, że może zaistnieć taka sytuacja i ich zgłoszenie będzie dosłane nieco później. I zgodnie z ich oświadczeniem takie zgłoszenie zostało wysłane 30 czerwca, a więc dwa tygodnie po terminie.Wydział Rozgrywek PZPS zgodnie z przesłanymi zgłoszeniami zaproponował skład I ligi oraz II ligi. Nie ma w nich zespołu z Wałbrzycha, który… nie przesłał w terminie zgłoszenia. W I lidze jest natomiast spadkowicz Norwid Częstochowa, który skorzystał z faktu, że w I lidze mężczyzn pojawiło się wolne miejsce właśnie po Victorii. W Częstochowie rozpoczęły się przygotowania do rozgrywek I ligi, tymczasem w Wałbrzychu… również twierdzą, że zagrają na zapleczu ekstraklasy.

Sytuacja jest patowa i będzie ją musiał rozwiązać zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Możliwości jest dużo – od odrzucenia roszczeń Victorii Wałbrzych, która przesłała swoje zgłoszenie po terminie, do przyjęcia Victorii ponownie w poczet pierwszoligowców kosztem Norwida lub jako trzynasty zespół. Może też nastąpić jeszcze taka sytuacja, że któryś z 12 zgłoszonych zespołów jednak nie wystartuje w rozgrywkach i jego miejsce zajmą wałbrzyszanie.

Poniżej prezentujemy oświadczenie TS Victorii Wałbrzych:

W związku z licznymi informacjami pojawiającymi się w mediach oraz na różnych portalach społecznościowych informujemy, że zespół Victorii PWSZ Wałbrzych został z dniem 30 czerwca zgłoszony do rozgrywek I ligi siatkówki mężczyzn. Mimo że stało się to po wyznaczonym przez PZPS terminie nie jest to sprzeczne z regulaminem rozgrywek. O ostatecznym składzie rozgrywek I ligi siatkarzy w sezonie 2017/2018 zdecyduje PZPS.

Prawdą jest, że z dalszego sponsorowania klubu wycofały się Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A. Dziękujemy władzom koksowni za wsparcie okazane na przestrzeni lat, bez którego niemożliwe byłyby starty naszego zespołu w niższych ligach, awans zespołu do rozgrywek I ligi oraz sukces, jakim było zdobycie mistrzostwa I ligi w sezonie 2014/2015. Ponad 10 lat współpracy pozwoliło nam wspólnie z WZK Victoria S.A zbudować solidną sekcję młodzieżową, którą zamierzamy w dalszym ciągu rozwijać, ponieważ zależy nam na odbudowaniu tradycji wałbrzyskiej siatkówki. Jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłości możliwe będzie ponowne nawiązanie współpracy.

Dzięki wsparciu władz Miasta Wałbrzycha oraz innych sponsorów możliwy jest dalszy udział naszego zespołu w rozgrywkach I ligi.

Prace nad budżetem na sezon 2017/2018 wciąż trwają dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki do wsparcia naszej drużyny. Victoria PWSZ Wałbrzych to nie tylko seniorzy, ale również zespoły juniorów, kadetów oraz młodzików. W nadchodzącym sezonie planujemy kontynuować szkolenie młodzieży, tworząc aż dwie grupy młodzików, dwie grupy kadetów oraz jedną grupę juniorów. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu sponsorów nadal będziemy mogli realizować nasze cele, w szczególności związane z rozwojem grup młodzieżowych.

W najbliższym czasie nasz klub czeka kilka zmian, o czym będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz profilach na Facebooku oraz Twitterze.

źródło: inf. własna, victoria.pwsz.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved