Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Wadim Pankow: Powinniśmy grać lepiej

Wadim Pankow: Powinniśmy grać lepiej

fot. FIVB

W pierwszym wtorkowym spotkaniu w Wałbrzychu reprezentacja Rosji planowo pokonała siatkarki z Dominikany. Mecz zakończył się w trzech setach, ale trener sbornej nie do końca był z niego zadowolony. – Popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych, a to uniemożliwiało nam swobodną grę – ocenił Wadim Pankow. Jego zespół w środę zmierzy się z polską reprezentacją.

Rosjanki wtorkowy mecz raczej od początku do końca kontrolowały i nie dały szans rywalkom z Dominikany. Szkoleniowiec sbornej, Wadim Pankow po starciu zwrócił jednak uwagę na pomyłki, jakie pojawiły się w grze jego zespołu. W trzech setach Rosjanki oddały drużynie z Dominikany 26 punktów. – Popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych, a to uniemożliwiało nam swobodną grę. Mimo wszystko wygraliśmy spotkanie i to jest najważniejsze. Uważam jednak, że powinniśmy grać lepiej. W środę zmierzymy się z reprezentacją Polski i jest sporo elementów, które musimy poprawić. Przede wszystkim powinniśmy udoskonalić naszą grę w kontrataku, a także w obronie. Dodatkowo musimy usprawnić system blok-obrona – ocenił trener rosyjskiego teamu.W kolejnym spotkaniu Sborna spotka się z biało-czerwonymi, które również wygrały swoje starcie. – To był nasz pierwszy mecz po długim przelocie, zameldowaniu się w nowym miejscu i po zmianach czasowych. Trener mimo to wymagał od nas maksymalnej koncentracji i zwycięstwa bez starty seta. Teraz chcemy się trochę zregenerować, ale też obejrzeć mecz Polska – Japonia. Wiemy, że w tych rozgrywkach to gospodynie są naszymi najpoważniejszymi rywalkami. Musimy dobrze się przygotować, być skoncentrowane na meczu, bo będzie to dla nas ciężkie spotkanie – powiedziała Jekaterina Liubuszkina, kapitan reprezentacji Rosji.

Choć Dominikana znacznie odstawała od rywalek w ataku i zagrywce, to w bloku punktowała tyle samo razy co Rosjanki. – To był bardzo trudny mecz. Ciężko nam się grało w obronie i nie mogliśmy wykorzystać naszej głównej siły, to znaczy naszego ataku. Jutro czeka nas kolejne trudne, ale też zupełnie inne spotkanie. Japonia ma świetną zagrywkę i choć jej blok nie jest tak wysoki, ma doskonałą obronę, więc nie możemy pozwolić sobie na utratę koncentracji – ocenił Marcos Kwiek, trener reprezentacji Dominikany. – Jestem rzecz jasna niezadowolona z tego meczu. Rosja to świetny zespół, bardzo wysoki i z doskonałą zagrywką. Miałyśmy problemy na przyjęciu i popełniłyśmy błędy w kluczowych momentach, to wszystko. Teraz myślę tylko o jutrzejszym meczu, który będzie zupełnie inny niż z Rosją. Gra Japonek jest bardzo szybka i techniczna. Musimy być na to przygotowane – dodała Niverka Dharlenis Marte Frica.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved