Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wadim Pankow nowym trenerem Sbornej siatkarek

Wadim Pankow nowym trenerem Sbornej siatkarek

fot. mk.ru

Decyzją rosyjskiej federacji nowym trenerem reprezentacji Rosji siatkarek został Wadim Pankow. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego wcześniej Konstantina Uszakowa. Pankow do tej pory był trenerem Zariecza Odincowo, pracował również z reprezentacjami młodzieżowymi. 10 lat temu poprowadził w jednym turnieju seniorską reprezentację.

Po nieudanych dla Rosjanek mistrzostwach Europy działacze federacji rosyjskiej rozpoczęli poszukiwania nowego selekcjonera. Porażka w ćwierćfinale z Turcją 0:3 przekreśliła szanse dalszej pracy ze Sborną Konstantina Uszakowa. W grę wchodziło dwóch szkoleniowców, chętnych do objęcia schedy po Uszakowie – jednym z nich był Riszat Gilazutdinow, trener Dinama Kazań, drugim Wadim Pankow, trener Zariecza Odincowo. Działacze podjęli w czwartek decyzję, że reprezentację poprowadzi ten drugi.Wadim Pankow wcześniej był już odpowiedzialny za wyniki reprezentacji młodzieżowych i akademickich Rosji. Pod jego wodzą Rosjanki dwukrotnie wygrały World Student Games (2005 i 2017). We wrześniu 2008 roku Pankow niejako w zastępstwie w sytuacji awaryjnej poprowadził „dorosłą” Sborną na turnieju kwalifikacyjnym do World Grand Prix w Omsku. Rosjanki wygrały wówczas cztery spotkania, przegrały jedno i uzyskały kwalifikacje do WGP.

W 2006 roku Wadim Pankow został szkoleniowcem Zariecza Odincowo. Dwukrotnie z tym zespołem zdobywał mistrzostwo kraju, dwukrotnie Puchar Rosji, w 2014 roku wygrał Puchar Challenge, doszedł również do finału Pucharu CEV.

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved