Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Wadim Pankow: Była szansa, aby dotrzeć do Final Six

Wadim Pankow: Była szansa, aby dotrzeć do Final Six

fot. FIVB

– Bilans jest pozytywny, niezależnie od tego jak graliśmy i kto grał. Naszym zadaniem na tym turnieju było przede wszystkim zdobyć doświadczenie. Tak, była szansa, aby dotrzeć do Final Six, ale niestety przez wzgląd na liczbę porażek nie udało nam się tego osiągnąć – mówił po ostatnim meczu z Japonią w wałbrzyskim turnieju trener sbornej, Wadim Pankow. – Liga Narodów była bardzo długa i nie mogłyśmy przez cały czas grać na maksimum naszych możliwości – ze względu na własne braki dodała trener Japonii, Kumi Nakada.

W ostatnim swoim meczu w Wałbrzychu Rosjanki pokonały po tie-breaku reprezentację Japonii. – Udało nam się poprawić naszą grę i wygrać z Japonią. Ligę Narodów kończymy z ośmioma zwycięstwami i siedmioma porażkami. Bilans jest pozytywny, niezależnie od tego jak graliśmy i kto grał. Naszym zadaniem na tym turnieju było przede wszystkim zdobyć doświadczenie. Tak, była szansa, aby dotrzeć do Final Six, ale niestety przez wzgląd na liczbę porażek nie udało nam się tego osiągnąć. Największą trudność bez wątpienia stanowiły długie podróże, bo bardzo ciężko było nam latać z Europy do Azji i z Azji do Europy. Niemniej jednak dziękuję dziewczynom za ich trud, a także sztabowi i wszystkim tym, którzy nam kibicowali – mówił po spotkaniu selekcjoner sbornej, Wadim Pankow. Liga Narodów dla nas zbliża się do końca i to trochę nas rozpraszało. Japonki wiele trenują i potrafią grać spokojnie pięć partii. Nie męczą się tak szybko, nie ma u nich przestojów w grze, które powodują, że kilka partii grają dobrze, a później gorzej. Prezentują równą dyspozycję na przestrzeni całego spotkania i w każdej chwili mogą stanowić zagrożenie. Cieszę się, że dziewczyny to wytrzymały, ale dziś było nam ciężko i wszystkie czujemy się zmęczone. Zwyciężyłyśmy jednak w tym meczu i zakończyłyśmy nasze rozgrywki na fazie grupowej – przyznała Jekaterina Liubuszkina.Szkoda, że nie udało nam się dotrzeć do finału, ale zdobyłyśmy ogromne doświadczenie. Trener obserwował poszczególne zawodniczki w czasie gry, żeby przygotować najlepszy skład na mistrzostwa świata. Najważniejsze, że jest informacja o stanie drużyny i jest na czym pracować. Teraz czeka nas krótki dwutygodniowy odpoczynek. Potem będziemy przygotowywać się do czempionatu – dodała kapitan rosyjskiej drużyny.

Japonki zakończyły swój udział w Siatkarskiej Lidze Narodów na dziesiątym miejscu z 7 zwycięstwami i 8 porażkami. W Wałbrzychu rozegrały trzy tie-breaki, z których wygrały tylko jednego – z Dominikaną. – Mecz trwał pełne pięć setów, ale zawartość tych pięciu setów nie była najlepsza. Popełniłyśmy zdecydowanie zbyt wiele błędów. Ta Liga Narodów była bardzo długa i nie mogłyśmy przez cały czas grać na maksimum naszych możliwości – ze względu na własne braki. Musimy postawić je teraz przed sobą jako zadania do dalszej pracy – przyznała Kumi Nakada, trenerka reprezentacji Japonii. – Wiele rzeczy poszło w tym meczu nie tak. Różnica w grze między wygranymi i przegranymi setami była ogromna. Kiedy nie układała się po naszej myśli, same zaczynałyśmy grać coraz gorzej i gorzej. Myślę, że to wciąż nasza słaba strona. Mamy przed sobą wiele zadań, rzeczy, które ten turniej pokazał i długą drogę do osiągnięcia naszych celów. Chcemy przepracować to krok po kroku i stać się lepszą drużyną – dodała Risa Shinnabe, przyjmująca japońskiej drużyny.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved