Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W. Włodarczyk: Marzę o występie w pierwszej reprezentacji

W. Włodarczyk: Marzę o występie w pierwszej reprezentacji

fot. Joanna Skólimowska

Wojciech Włodarczyk z AZS-u Olsztyn na swoim koncie ma srebrny medal uniwersjady w 2013 roku. Choć od ostatniego meczu w biało-czerwonych barwach minęło trochę czasu, to wciąż marzy on o powrocie do reprezentacji. – Powiem szczerze, że jeszcze aż tak bogatej kariery reprezentacyjnej nie mam. Byłem powoływany do reprezentacji juniorów oraz kadry B. W pierwszym zespole zagrałem jedynie kilka sparingów. Wciąż jednak marzę o występie w pierwszej reprezentacji – powiedział zawodnik.Choć masz bogatą karierę reprezentacyjną, to nie dane było ci wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich. Marzysz wciąż o wyjeździe na IO?

Wojciech Włodarczyk: – Powiem szczerze, że jeszcze aż tak bogatej kariery reprezentacyjnej nie mam. Byłem powoływany do reprezentacji juniorów oraz kadry B. W pierwszym zespole zagrałem jedynie kilka sparingów. Wciąż jednak marzę o występie w pierwszej reprezentacji.

Z drugiej strony grając z orzełkiem na piersi, zdobyłeś wraz z reprezentacją srebrny medal na uniwersjadzie…

Razem z Pawłem Ciesiunem [trener przygotowania fizycznego] wspominaliśmy ten turniej, ponieważ Paweł też był w sztabie reprezentacji. To była jednak kadra B, a w czasach juniorskich nie udało nam się odnieść sukcesu.

Wróćmy jednak do IO w Rio. Jak oceniasz grę naszej reprezentacji?

– Teraz nie będziemy już mogli przegrać żadnego spotkania. Mam nadzieję, że porażka z Rosją była naszą jedyną w tym turnieju. Jeśli chodzi o grę naszego zespołu, to jest ona o wiele lepsza niż podczas Ligi Światowej. Przygotowania, które zostały przeprowadzone przez sztab szkoleniowy reprezentacji, przynoszą pozytywne rezultaty.

W przegranym meczu z Rosją Bartosz Kurek zdobył 36 punktów. To nie zdarza się zbyt często…

– W tym spotkaniu Bartek zaprezentował formę, którą miał w poprzednim sezonie. Pamiętam, jak grając w Lubinie, przyjechaliśmy na mecz do Rzeszowa, a Bartek zdobył wtedy 38 punktów. Jeśli Bartek ma siłę na grę na wysokim poziomie, to uważam, że pozostali siatkarze również są w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved