Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Warszawie chcą zatrzymać Zagumnego i Samikę

W Warszawie chcą zatrzymać Zagumnego i Samikę

fot. Katarzyna Antczak

Działacze Politechniki robią wszystko, by w nowym sezonie PlusLigi ich zespół był jak najmocniejszy. – Chcemy zatrzymać Pawła Zagumnego i Guillaume’a Samikę, a wokół nich mieć w zespole zdolną młodzież – mówi Faktowi prezes klubu, Jolanta Dolecka.

W ubiegłym sezonie zespół wygrywał wiele spotkań w dramatycznych końcówkach, głównie dzięki doświadczeniu wspomnianej dwójki. Dolecka zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli drużyna ma utrzymać poziom z końcówki sezonu zasadniczego (osiem wygranych w jedenastu meczach), byli reprezentanci Polski i Francji powinni w niej zostać. – Dwa dni temu rozmawiałam z menedżerem Samiki, a wczoraj z Pawłem. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowania dla nich nowych umów i wygląda to optymistycznie – mówi Faktowi prezes Politechniki. Wiadomo też, że w zespole raczej nie uda się utrzymać wszystkich młodych siatkarzy, ale i tu działacze prężnie działają. Dolecka już wczoraj spotkała się z pewnym utalentowanym zawodnikiem, ale nie chce podawać jego nazwiska.Politechnika zajęła w tym sezonie ósme miejsce na koniec rozgrywek, co uznano za przyzwoity wynik. W kolejnych rozgrywkach apetyty będą jednak większe. – Marzy mi się, by w dwumilionowym mieście był zespół bijący się o medale, ale zdajemy sobie też sprawę z naszych ograniczeń. Niemniej miejsce w ósemce to będzie tym razem nasz cel minimum – kończy Dolecka.

Nie wiadomo, czy w kolejnym sezonie siatkarzem Politechniki dalej będzie Michał Filip. Zdolny atakujący był na ubiegły sezon wypożyczony do drużyny Inżynierów z Resovii. Zespół z Podkarpacia nie widzi dla Filipa miejsca w składzie na przyszły sezon, jednak do gry weszły teraz inne drużyny, o teoretycznie większych możliwościach finansowych niż Politechnika. Działacze Politechniki przygotowali już dla Filipa propozycję nowej umowy. Wszystko zależy więc od samego zawodnika.

źródło: Fakt, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved