Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W tym tygodniu poznamy nowy klub Bartosza Kurka?

W tym tygodniu poznamy nowy klub Bartosza Kurka?

fot. Katarzyna Antczak

Jeszcze w tym tygodniu może wyjaśnić się klubowa sytuacja Bartosza Kurka. – Być może w okolicach weekendu wszystko będzie wiadomo – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Jakub Michalak, menadżer atakującego. – Mamy kilka propozycji, rozmawiamy z klubami. Niektóre zbierają siły na złożenie oferty. I sobie, i tym klubom dajemy czas – zapewnia Michalak.

Wciąż czekamy na doniesienia w sprawie klubowej przyszłości Bartosza Kurka, który jako pierwszy rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin. Obecnie – do czasu wyjaśnienia sytuacji klubowej – trenuje z zespołem Trefla Gdańsk u Andrei Anastasiego, a ten w piątek spotka się z ONICO Warszawa. – Trener Andrea Anastasi to świetny fachowiec i obiecał, że Bartek wyjdzie od niego w jeszcze lepszej dyspozycji, niż kiedy dołączył do zespołu – mówi Jakub Michalak.Przegląd Sportowy informował o zainteresowaniu stołecznego klubu, który złożył ofertę MVP mistrzostw świata, ale dalszych informacji nie komentuje. – Na ten moment nie komentuję tej sytuacji, a Bartek Kurek ma wiele ofert z różnych klubów – mówi Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.

– Mamy kilka propozycji, rozmawiamy z klubami. Niektóre zbierają siły na złożenie oferty. I sobie, i tym klubom dajemy czas – zapewnia Michalak. To może sugerować, że na kontrakt Kurka niektórym klubowym potrzebne byłoby dodatkowe wsparcie sponsorów.

Menadżer był w Japonii w sprawie Kurka. Rzecz mogła jednak dotyczyć ewentualnych propozycji na przyszły sezon, bo w lidze japońskiej po rozpoczęciu rozgrywek nie można dokonywać transferów, nawet tych medycznych w przypadku kontuzji. Z drugiej strony nie wiadomo, na ile Japończycy będą chętni na ponowne zatrudnienie Kurka po tym, jak dwa lata temu zerwał kontrakt z JT Thunders.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved