Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W turnieju w Świdniku najlepsza ekipa z Sanoka

W turnieju w Świdniku najlepsza ekipa z Sanoka

W Świdniku zakończył się XI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii (poprzednio Memoriał Pyca i Siennickiego). Wygrana przypadła liderowi szóstej grupy II ligi mężczyzn – zespołowi TSV Sanok, ekipa z Podkarpacia wygrała wszystkie trzy mecze, drugie miejsce zajęła drużyna z Międzyrzeca Podlaskiego, trzecia lokata przypadła ekipie z Lublina.

17 października 2004 roku wracająca z meczu w Międzyrzeczu siatkarska drużyna Avii Świdnik miała wypadek samochodowy. W wypadku zginęli trzej zawodnicy: Wojciech Trawczyński (25 lat), Jakub Zagaja (22 lata) i Łukasz Jałoza (19 lat) oraz kierowca busa Stefan Sznajder (56 lat). Do wypadku doszło przy fatalnych warunkach pogodowych na drodze krajowej numer 17, Warszawa – Lublin w pobliżu Bogucina. Kierowa busa ze sportowcami chciał ominąć leżący na drodze konar. W tym momencie z przeciwka nadjechał samochód ciężarowy, doszło do czołowego zderzenia. Na wieść o tym wypadku władze miasta Świdnik ogłosiły żałobę. Przed halą sportową, gdzie siatkarze Avii rozgrywali mecze, od samego rana zbierali się kibice, zapalając znicze. Do tragicznego wypadku doszło też w 1976 roku w wypadku samochodowym na Górkach Sławinkowskich, przy wjeździe do Lublina, zginęli zawodnicy I-ligowej Avii – Zdzisław Pyc i Henryk Siennicki. Wracali z meczu ligowego w Sosnowcu prywatnym samochodem, którym kierował mistrz olimpijski z Montrealu – Lech Łasko. W końcu lipca 2007 roku zginął w wypadku na drodze z Mełgwi do Świdnika Łukasz Maziak.

W piątek na parkiet wybiegły drużyny z Lublina i Międzyrzeca Podlaskiego. Ten wyrównany pojedynek mógł się podobać wszystkim kibicom zgromadzonym w hali SP 7 w Świdniku. Żadna z drużyn nie chciała przegrać tego spotkania. Najbardziej emocjonującym był pierwszy set wygrany na przewagi przez siatkarzy trenera Marcina Śliwy (33:30). Całe spotkanie wygrali zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego 3:1.

W drugim meczu zagrały drużyny z pierwszego i ostatniego miejsca w tabeli II ligi. Choć siatkarze Piotra Podpory w trzech setach wygrali z Avią Świdnik, na pewno nie można powiedzieć, że ten mecz był spacerkiem dla sanoczan. Zawodnicy Piotra Maja bardzo chcieli się pokazać z jak najlepszej strony zgromadzonym kibicom i to przez długie minuty się im udawało.

W drugim dniu memoriału Pszczółka Lublin uległa liderowi grupy szóstej TSV Sanok 1:3. Sanoczanie w pierwszym secie zdemolowali swoich rywali i wygrali wysoko 25:9. Kolejne dwie partie spotkania były bardziej zacięte, a czwarta okazała się być przysłowiowym spacerkiem dla sanockiej drużyny. Gospodarze – siatkarze Avii Świdnik stoczyli prawdziwy bój z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Świdniczanie prowadzili 2:1 w setach i dopiero w tie-breaku zdołali rozstrzygnąć losy tego meczu na swoją korzyść. Mecz pomiędzy TSV Sanok a ekipą Huragana decydował o końcowym zwycięstwie w memoriale. Drużyna TSV mogła pozwolić sobie na porażkę 2:3, ponieważ miała na swoim koncie 6 punktów, a drużyna z Międzyrzeca Podlaskiego musiała wygrać 3:0 lub 3:1, aby myśleć o końcowym triumfie. Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa z Podlasia, która wygrała pierwszą partię 25:23. Kolejne trzy sety padły łupem drużyny z Podkarpacia, która tym samym zapewniła sobie końcowy sukces. Mecz pomiędzy Avią i Pszczółką zakończył się wygraną lublinian 3:0 i tym samym zajęli oni trzecią lokatę, a świdniczanom przypadło ostatnie, czwarte miejsce.

LKPS Pszczółka Lublin – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3
(30:32, 17:25, 25:20, 23:25)

Avia Świdnik – TSV Sanok 0:3
(20:25, 17:25, 21:25)

LKPS Pszczółka Lublin – TSV Sanok 1:3
(9:25, 23:25, 25:20, 12:25)

Avia Świdnik – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2
(21:25, 25:14, 26:24, 17:25, 15:11)