Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Tarnowie chcą być „czarnym koniem” I ligi kobiet

W Tarnowie chcą być „czarnym koniem” I ligi kobiet

Po awansie w drużynie doszło do kadrowej rewolucji. Do pięciu zawodniczek, które wywalczyły awans przed sezonem w I lidze, dołączyło aż 9 siatkarek. Trener tarnowianek Michał Betleja wierzy, że dłuższe przygotowania pozwolą na tyle scalić zespół, że może on powalczyć nawet o pierwszą czwórkę.

Mamy 10 tygodni na przygotowania do pierwszego meczu, więc sporo czasu. O dwa tygodnie więcej, niż planowałem. Wychodzi, że będziemy bardzo spokojnie wdrażać się do treningu, może i lepiej. Bo wtedy dziewczyny będą miały więcej czasu, żeby się poznać. My trenerzy też będziemy mieli więcej czasu, żeby ta współpraca przebiegała lepiej – mówi trener Grupa Azoty Tarnów Michał Betleja. – Skomponowaliśmy na dobrą sprawę fajny zespół. Doświadczone zawodniczki. Myślę, że nie będziemy drużyną do bicia. A jak dobrze przepracujemy te 10 tygodni, to będziemy czarnym koniem tej ligi. Będziemy się starać o to, żeby się dobrze zaprezentować i spróbować tę czwórkę osiągnąć. Jesteśmy beniaminkiem, więc zawsze to może się zatrzeć w pewnym momencie, ale myślę, że celem będzie ta czwórka i będziemy próbować to osiągnąć – podkreśla.Drużynę w I lidze stworzą grające w poprzednim sezonie w Tarnowie Maja Bodzęta, Paulina Filipowicz, Aleksandra Kaczyńska, Adrianna Sobczak oraz Sabina Podlasek. Dotychczasowy kapitan tarnowskich siatkarek przekonuje, że nie powinno być problemów z integracją z nowymi siatkarkami.  – Gram w Tarnowie już 6 lat i zawsze była tutaj fajna atmosfera. Oczywiście pewnie pierwsze dwa tygodnie będą ciężkie, bo będziemy się docierać, a później będzie już wszystko w porządku. Dlatego też wcześnie rozpoczęliśmy przygotowania. Zespół się wzmocnił, także zawodniczkami, które występowały już w najwyższej lidze. Myślę, że z samym składem z poprzedniego sezonu w pierwszej lidze było ciężko, ale mamy wzmocnienia i mam nadzieję, że dziewczyny nam pomogą, a my dorównamy do nich swoim poziomem – przekonuje Sabina Podlasek.

Wśród 9 nowych zawodniczek Grupy Azoty Tarnów są Maja Grodzka, Paulina Głaz, Izabela Matyszczak, Zuzanna Pieczka, Magdalena Pytel, Magdalena Szabó, Karolina Świderska oraz Adrianna Lewandowska, która w przeszłości występowała już w Tarnowie i Aleksandra Stachowicz, która też zaliczyła kilkutygodniowy epizod w tarnowskiej drużynie. – Wiem, że w Tarnowie atmosfera jest sprzyjająca i wiele klubów może pozazdrościć warunków, które tutaj są. Będziemy teraz miały kilka tygodni, żeby siebie poznać, nauczyć współpracować i stworzyć zespół, który będzie miał przede wszystkim fajną atmosferę. A resztę wypracujemy na pewno na treningach i będziemy się starały pokazać z jak najlepszej strony i osiągać przy tym jak najlepsze wyniki. Ciekawa jestem tego sezonu, bo wiele zespołów rzekomo zbroi się, ale wiadomo, że boisko wszystko weryfikuje – mówi Stachowicz.

źródło: Radio Kraków

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved