Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > W Rio łatwiejsza grupa i trudny ćwierćfinał

W Rio łatwiejsza grupa i trudny ćwierćfinał

17 sierpnia przeżyjemy horror z reprezentacją Polski siatkarzy w rolach głównych. Tego dnia na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zostaną rozegrane ćwierćfinały. Polska zagra w Brazylii w łatwiejszej grupie B i trudno wyobrazić sobie, by z niej nie wyszła. Za to o awans do strefy medalowej zagra z jedną z potęg.

W turnieju olimpijskim w Rio zagra 12 drużyn. Znamy już wszystkich uczestników, rywalizacja w Rio będzie się toczyć w dwóch sześciozespołowych grupach, z których do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze ekipy. Podział na grupy został dokonany na podstawie światowego rankingu FIVB. W grupie A zagrają: Brazylia, Włochy, USA, Francja, Kanada oraz Meksyk albo Chile. W grupie B oprócz Polski znajdą się Rosja, Argentyna, Iran, Kuba i Egipt.O awans do ćwierćfinału łatwiej będzie z grupy B, ale nawet jej wygranie nie pozwoli ominąć świetnego rywala w walce o strefę medalową. Na papierze Kanada i Meksyk albo Chile nie mają szans znaleźć się w najlepszej czwórce grupy A. Czyli bez względu na to, które z pierwszych czterech miejsc zajmie Polska w swojej grupie, w ćwierćfinale spotka się z Brazylią, Włochami, USA albo Francją. Każdy z tych przeciwników jest wielki, każdego można typować do medalu. Musimy więc szykować się na kolejny horror.

Polscy siatkarze jedyny medal olimpijski zdobyli 40 lat temu. W 1976 roku w Montrealu byli najlepsi. Tytuł zdobyli dwa lata po wygraniu mistrzostw świata. Teraz w Rio podopieczni Stephane’a Antigi też będą walczyć w dwa lata po zdobyciu złota MŚ.

W XXI w. polscy siatkarze grali we wszystkich turniejach olimpijskich i każdy kończyli w ćwierćfinale. W 2004 roku w Atenach ulegli 0:3 Brazylii, w 2008 roku w Pekinie w dramatycznych okolicznościach przegrali z Włochami 2:3, a w 2012 roku w Londynie 3:0 pokonała ich Rosja. Czas na przełamanie, mimo że znów zapowiada nam się bardzo trudny rywal.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved