Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W poniedziałek jastrzębianie wrócą do treningów

W poniedziałek jastrzębianie wrócą do treningów

fot. Aleksandra Twardowska

W poniedziałek 20 sierpnia po 16 tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek Jastrzębski Węgiel wraca do treningów. – Najwyższy czas wrócić do pracy. Wakacje były wyjątkowo długie, pełni entuzjazmu zaczynamy robotę – mówi Piotr Hain, środkowy pomarańczowej ekipy.

Drużyna oraz sztab trenerski pod wodzą Ferdinando de Giorgiego spotyka się w hali o godzinie 8:30. Najpierw zawodnicy przejdą badania lekarskie, a po wspólnym śniadaniu rozpoczną się pierwsze zajęcia. Po południu odbędzie się drugi trening.W poniedziałkowych zajęciach weźmie udział 12 zawodników. Ze składu z poprzedniego sezonu przygotowania do nowych rozgrywek rozpocznie tylko czterech zawodników. Są to: Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak, Salvador Hidalgo Oliva oraz Jakub Turski. Z nowych „twarzy” ujrzymy: Jakuba Buckiego, Dawida Gunię i Nikodema Wolańskiego. Obecni będą także: adept Akademii Talentów Patryk Czyrniański, jak również powracający do klubu po latach przerwy Paweł Rusek oraz Piotr Hain.  

W początkowej fazie przygotowań do nowego sezonu zabraknie kadrowiczów: Dawida Konarskiego oraz Juliena Lyneela, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji przed wrześniowymi mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii. Obaj przyjadą do klubu dopiero po zakończeniu czempionatu.

Na pierwszych zajęciach zabraknie również obu niemieckich graczy jastrzębian: rozgrywającego Lukasa Kampy oraz przyjmującego Christiana Fromma. Reprezentacja Niemiec wprawdzie nie wystąpi na mundialu, ale – jak tłumaczy Kampa – przebywający na zgrupowaniu w ośrodku Kienbaum Niemcy pracują tak, jak gdyby brali udział w MŚ. – Trener Giani chce maksymalnie wykorzystać ten czas na wspólną pracę i poprawę naszej gry. Jej zwieńczeniem będą dwa sparingi z reprezentacją Brazylii  – mówi Kampa.  Niemieccy zawodnicy przyjadą do klubu 11 września.

W celu uzupełnia kadry pierwszego zespołu w początkowej fazie przygotowań do drużyny dokooptowani zostaną dwaj nasi akademicy: rozgrywający Artur Błażej oraz przyjmujący Wojciech Szwed. Przygotowania rozpoczniemy na swoich obiektach. Ponadto będziemy korzystać również z boisk do siatkówki plażowej na basenie miejskim – informuje drugi trener Leszek Dejewski.

W połowie września Pomarańczowi rozpoczną sparingi. Pierwszy mecz sezonu z udziałem JW zaplanowano na 13 października na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved