Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W Polsce odbędą się dwa turnieje fazy grupowej World Grand Prix siatkarek

W Polsce odbędą się dwa turnieje fazy grupowej World Grand Prix siatkarek

fot. archiwum

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej oraz Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdziły, że aż dwa turnieje fazy grupowej FIVB World Grand Prix odbędą się w Polsce, w terminach od 3 do 12 czerwca 2016 roku. Polscy kibice będą mieli okazję dopingować swoją żeńską drużynę narodową w meczach grup B2 oraz D2. Miasta-gospodarze zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

II dywizja FIVB World Grand Prix 2016 składa się z ośmiu zespołów, a oprócz Polski zagrają w niej Dominikana, Argentyna, Czechy, Portoryko, Kanada, Bułgaria oraz zwycięska drużyna III dywizji z roku 2015 – Kenia. Tucuman w Argentynie będzie gospodarzem turnieju grupy A2, z Argentyną, Bułgarią, Dominikaną i Kenią. Polska będzie gościć u siebie turnieje grup B2 (Kanada, Czechy, Polska, Portoryko) oraz D2 (Argentyna, Kenia, Polska i Portoryko). Mecze grupy C2 zostaną rozegrane w Brnie, a zmierzą się w nich reprezentacje Bułgarii, Kanady, Dominikany oraz gospodarzy – Czech.Faza grupowa (Runda Preliminarna) II i III dywizji składa się z dwóch turniejów po cztery drużyny, rozgrywanych w dwa kolejne weekendy (w sumie cztery grupy/turnieje). Trzeci weekend rozgrywek to finałowy turniej dywizji z udziałem czterech drużyn: gospodarzy oraz trzech najlepszych drużyn z poprzednich dwóch tygodni. Tegoroczne rozgrywki FIVB World Grand Prix i Ligi Światowej będą bezpośrednią rozgrzewką przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro 2016. Faza grupowa Grand Prix siatkarek rozegra się w dniach 3-12 czerwca (II i III dywizja) i 10-26 czerwca (I dywizja). Finały dywizji II i III odbędą się w dniach 18-19 czerwca, odpowiednio w Bułgarii i Kazachstanie, natomiast finałowy turniej I dywizji będzie miał miejsce w Bangkoku (Tajlandia), między 6 i 10 czerwca.

Polska jest także gospodarzem turnieju Final Six Ligi Światowej 2016, który odbędzie się w dniach 13-17 lipca. Faza grupowa Ligi Światowej rozegra się w dniach 17-26 czerwca (III dywizja) i 17 czerwca – 3 lipca (I i II dywizja). Finały pozostałych dywizji LŚ odbędą się w dniach 1-3 lipca (III dywizja) oraz 9-10 lipca (II dywizja).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved