Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W I lidze kobiet nie zagrają o brązowe medale

W I lidze kobiet nie zagrają o brązowe medale

Decyzją zarządu klubu siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie nie przystąpią do dwumeczu z Wisłą Warszawa o 3. miejsce w I lidze kobiet. Przypomnijmy, że po przegraniu półfinałowej batalii z ŁKS-em Commercecon Łódź świeciankom przysługiwała walka o brąz. W środę wieczorem okazało się, że rywalem Jokera będzie Wisła Warszawa. Jednak do dwóch decydujących spotkań o 3. miejsce nie dojdzie na prośbę Jokera.

– Trudno było podjąć taką decyzję, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw była ona wskazana – mówi trener i prezes Jokera Andrzej Nadolny. – Wpłynęły na to dwie kwestie. Pierwsza to finansowo-organizacyjna. Z naszymi zawodniczkami mieliśmy podpisane kontrakty do 30 kwietnia, a sezon wydłużył się do połowy maja. Przedłużenie ich wiązałoby się z poniesieniem dodatkowych kosztów, których nie mieliśmy uwzględnionych w budżecie. Druga sprawa to problemy zdrowotne, z którymi borykamy się od kilku tygodni. Uniemożliwiały nam one prawidłowe prowadzenie treningów. Odbiły się też na naszej grze w spotkaniach z łodziankami. Zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z walki o medal. Dziewczyny już rozjechały się do swoich domów. My zaś już myślimy o kolejnym sezonie. Zaczęliśmy budowę nowego składu.

Prezesi obu klubów ze Świecia i Warszawy wystosowali oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Siatkowej o rezygnacji z gry o 3. miejsce oraz z prośbą o zachowanie kolejności po sezonie zasadniczym. Zatem Wisła będzie trzecia, a Joker Mekro Energoremont Świecie czwarty.źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved