Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Hajnówce szukają jeszcze rozgrywającego

W Hajnówce szukają jeszcze rozgrywającego

fot. czarniwirexrzasnia.like.pl

Od kilkunastu dni do pierwszoligowego sezonu przygotowują się siatkarze SKS-u Hajnówka. W składzie jest jeszcze miejsce dla rozgrywającego. – W ostatniej chwili przed podpisaniem umowy podziękował nam Bartosz Małachowski i poszedł do pracy do straży pożarnej – wyjaśnia Paweł Blomberg, trener SKS-u. – Jest w tym trochę naszej winy, bo trochę zwlekaliśmy z podpisywaniem kontraktu. W tym okresie trudno jest znaleźć jakiegoś zawodnika, bo prawie wszyscy już mają ułożone plany na nowy sezon, ale próbujemy i mam nadzieję, że uda się kogoś sprowadzić.

Wcześniej odszedł także inny rozgrywający Maciej Górski. Aktualnie z drużyną trenuje tylko jeden zawodnik na tej pozycji. Jest to Piotr Milewski, który ostatnio grał w KPS-ie Siedlce, a wcześniej między innymi w Pekpolu Ostrołęka. – Jak na pierwszą ligę Milewski to doświadczony i dobry rozgrywający – twierdzi Paweł Blomberg.Był z nami także Konrad Buczek, ale skorzystał z oferty AZS-u Częstochowa, zespołu występującego w PlusLidze. Nie ma co się dziwić, oferta na pewno była lepsza pod względem finansowym i oczywiście sportowym.W środę do drużyny dołączył przyjmujący Łukasz Ciesiółka. 19-latek ostatnio grał w Norwidzie Częstochowa, czyli zespole, który odpadł w walce o awans, ale będzie grał w I lidze w miejsce wycofanego Campera Wyszków. – Ciesiółka to młody i wysoki zawodnik. Będzie naszym czwartym przyjmującym – przyznaje Blomberg. Pozostali przyjmujący w kadrze to nowy Przemysław Gniewek (ostatnio Camper Wyszków) oraz siatkarze, którzy grali w SKS-ie w poprzednim sezonie – Daniel Saczko i Łukasz Bernatowicz. Na pozycji atakującego jest nowy Rafał Faryna, który przeszedł z pierwszoligowej Energi Ostrołęka, oraz Dawid Daraszkiewicz. Środkowi to Radosław Sterna i Cezary Sapiński oraz Mateusz Bogus, który przeszedł z KPS-u Kęty (I liga).

Na pozycji libero, tak jak w poprzednim sezonie, będzie występował Tomasz Kuś.Po pierwszych treningach mogę powiedzieć, że jest to fajna, młoda i perspektywiczna drużyna – mówi Blomberg. – Na środku siatki dobrze to wygląda, w ataku także nieźle. Zobaczymy, jak będziemy funkcjonowali w przyjęciu, bo w tym elemencie różnie to bywa. Zagrywka w pierwszej lidze jest o wiele trudniejsza niż w drugiej. Przyjęcie to będzie klucz do naszej gry. Jeżeli będziemy dobrze przyjmowali, to powinno być nieźle. Znam poziom czołowych drużyn I ligi i z tymi najlepszymi będzie ciężko o jakieś punkty. Ale od szóstego miejsca w dół już można walczyć i się utrzymać. Może być o wiele trudniej, bo liga zmniejszyła się z 14 do 12 zespołów. Także dwóch słabeuszy już odpadło.

W dniach 27-28 sierpnia klub z Hajnówki organizuje turniej z udziałem KPS-u Siedlce, Lechii Tomaszów Mazowiecki i Pekpolu Ostrołęka. Przed rozpoczęciem rozgrywek hajnowianie zagrają jeszcze w turnieju w Siedlcach i w Sanoku. – Na pewno zagramy także sparingi ze Ślepskiem Suwałki – kończy Blomberg.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved