Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > W Gdańsku testowano młodzież

W Gdańsku testowano młodzież

We wtorek i środę Lotos Trefl Gdańsk zorganizował treningi, na których szkoleniowcy sprawdzali umiejętności 17 zawodników. Wśród nich byli zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. Nie zabrakło wychowanków klubu, ale w Gdańsku był też chociażby wicemistrz I ligi z SMS-u PZPS Spała. Czy któryś z graczy wpadł w oko gdańskiemu sztabowi szkoleniowemu i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Lotosu Trefla?

We wtorek i środę Lotos Trefl Gdańsk zorganizował treningi, w których uczestniczyło 17 zawodników. Wśród nich byli gracze wypożyczeni ostatnio do I-ligowego KPS-u Kęty, czyli rozgrywający Jan Tomczak i Kacper Chmielewski, atakujący Bartłomiej Kluth oraz środkowy Jakub Lewandowski, atakujący Młodej Ligi gdańszczan Mateusz Linda, a także 12 graczy spoza zespołu. Klub zaprosił rozgrywających Łukasza Szablewskiego (Chemie Volley Mitteldeutschland) i Kubańczyka Maciasa Leonardo, przyjmujących Davida Michela (URW Raiffeisen Waldviertel), Jana Lesiuka (Łuczniczka Bydgoszcz), Tomasza Ruteckiego (TS Victoria PWSZ Wałbrzych), Jakuba Urbanowicza (Ślepsk Suwałki) i Macieja Kleinschmidta (Łuczniczka Bydgoszcz – Młoda Liga), środkowych Mateusza Przybyłę (Topvolley CALLANT Antwerpia), Patryka Akalę (AGH Kraków), Kubańczyka Davida Fielda i Patryka Niemca (SMS Spała) oraz libero Grzegorza Kowalczyka.

Sztab szkoleniowy jednego z czołowych klubów PlusLigi zwrócił uwagę przede wszystkim na młodych i perspektywicznych środkowych, a także na austriackiego przyjmującego. Być może któryś z nich znajdzie się w składzie pomorskiego zespołu na nadchodzący sezon. – Testowaliśmy kilku ciekawych środkowych – Mateusza Przybyłę, Patryka Akalę i Patryka Niemca, który jest młodym, perspektywicznym zawodnikiem i zwrócił naszą uwagę. Z bardzo dobrej strony pokazał się też austriacki przyjmujący David Michel. Myślę, że pozostaniemy z tymi graczami w kontakcie, choć oczywiście zajęcia testowe zostały zorganizowane głównie po to, by po prostu sprawdzić rynek – powiedział Wojciech Serafin. – Jestem bardzo zadowolony z efektów tych zajęć. Widać, że chłopcy nie próżnują między sezonami i byli dosyć dobrze przygotowani. Dzisiaj przeprowadziliśmy trening techniczny, mogliśmy sprawdzić poszczególne umiejętności zawodników – blok, obronę, zagrywkę, atak, przyjęcie. Nie był to na pewno łatwy trening, czasem takie jednostki szkoleniowe stosujemy w sezonie naszym graczom i wiem, ile takie zajęcia kosztują zdrowia, a wszyscy sobie poradzili, nie było ani jednego chłopaka, który by powiedział, że już ma dość, także uważam, że naprawdę nieźle wypadli – dodał drugi szkoleniowiec Lotosu Trefla Gdańsk.

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ... 

źródło: inf. własna, sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved