Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W czwartek w PZPS-ie spotkanie z selekcjonerem

W czwartek w PZPS-ie spotkanie z selekcjonerem

fot. Katarzyna Antczak

– Na 14 września jest zaplanowane spotkanie z panem De Giorgim – mówi w rozmowie ze Sport.pl Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Fachowcy będą rozmawiali, nie tylko ja – dodaje szef federacji, która najpewniej 20 września podejmie decyzję o zwolnieniu Włocha z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarzy.

Prezes PZPS-u Jacek Kasprzyk obiecał, że PZPS szybko zdecyduje, czy da Włochowi szansę, czy jednak rozwiąże z nim kontrakt i poszuka nowego szkoleniowca. – Już dążę do umówienia spotkania z trenerem. Na 10 września mamy zaplanowane spotkanie zarządu, wtedy będziemy się głównie zajmować sezonem 2017 w męskiej kadrze, a 19 września razem z trenerem mamy się udać do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mogę obiecać, że kluczowe decyzje w sprawie trenera zapadną po 20 września – mówił prezes.Jak się okazuje, zarząd PZPS-u jeszcze się nie zebrał. – Niestety, ludzie chcieli odpocząć po mistrzostwach i zarząd będzie 20 września. Zmieniły się pewne sytuacje, nie mogę zwoływać zarządu, jak nie będzie ludzi na zarządzie – tłumaczy teraz Kasprzyk. Jednak przesunięcie zebrania szefów związku nie musi oznaczać również przesunięcia decyzji o przyszłości De Giorgiego. – Na 14 września jest zaplanowane spotkanie z panem De Giorgim – mówi Kasprzyk.

Czy to będzie spotkanie prezesa z trenerem, zarządu z trenerem, czy przewidziana jest jeszcze inna formuła? – To będzie spotkanie z trenerem ludzi z Wydziału Szkolenia i z Wydziału Trenerskiego, bo jego przewodniczący będzie uczestniczył. Fachowcy będą rozmawiali, nie tylko ja – odpowiada Kasprzyk.

Prezes ma już za sobą pierwszą wizytę w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie omawiał miniony sezon. – Byłem tam 6 wrześnie, kolejne spotkania są zaplanowane na 19 i 20 września – mówi. Za nieco ponad tydzień, 20 września, szef PZPS-u będzie już po spotkaniach z trenerem i ludźmi odpowiedzialnymi za szkolenie w PZPS-ie oraz po wizytach w resorcie sportu, a także po zarządzie, który ma podjąć decyzję o przyszłości De Giorgiego. Już teraz szef związku i inni działacze wiedzą, że zmiany na stanowisku trenera chcą sponsorzy polskiej siatkówki. Wygląda na to, że dni De Giorgiego są policzone. I że po 20 września PZPS rozpocznie poszukiwania kolejnego trenera dla reprezentacji.

Autor: Łukasz Jachimiak – więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved