Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Volei Nestle Osasco z Pucharem Brazylii

Volei Nestle Osasco z Pucharem Brazylii

fot. archiwum

Po sukcesach w latach 2008 i 2014 siatkarki Volei Neste Osasco sięgnęły po trzeci w historii klubu Puchar Brazylii, przerywając dominację Dentil Praia Clube. Wbrew oczekiwaniom nie było to zacięte spotkanie. Ekipie trenera Luizomara Moura do wygranej wystarczyły trzy partie.

Siatkarki Dentil Praia Clube były faworytkami spotkania, ten sezon należy właśnie do nich. W rywalizacji ligowej Praia Clube nie przegrał nawet meczu i to prowadzony przez Paulo Coco zespół był faworytem spotkania. W 16 dotychczas rozegranych meczach (z czego dwóch rozegranych w ramach Pucharu Brazylii) Praia Club oddał rywalkom tylko cztery sety. Tym razem to Osasco zdominowało rywalizację, już od pierwszej partii. Siatkarki lidera ligi podały rywalkom „pomocną dłoń”, popełniając sporo błędów własnych. Obok dobrze dysponowanej Tandary ciężar gry udźwignęła Bia. Zdobywczynie Pucharu Brazylii ustawiły sobie grę, dzięki celnej zagrywce, która pozwoliła im prowadzić kombinacyjną grę.Początek meczu to jeszcze gra na styku (4:4), dopiero pojawienie się w polu serwisowym Bii odmieniło sytuację. Siatkarki trenera Moura odskoczyły nieco rywalkom (6:4). Dość szybko o sile bloku rywalek przekonały się Carla Santos i Fabiana Claudino. Intencje rywalek prawidłowo odczytywała Tandara. Wraz z rozwojem seta dystans dzielący obie ekipy systematycznie wzrastał, po asie serwisowym Marii Paraiby było już 11:6. Wyjątkowo szybko trener Coco musiał ratować się zmianami, na boisku pojawiły się Ananda i Fawcett, plac gry opuściły Carla i Claudihna. Nie był to koniec walki, Tandara nie była bezbłędna, a widząc swoje szanse, siatkarki Dentil Praia zbliżyły się do rywalek (12:14). Zapędy rywalek stłumiła Bia, notując serię punktowych zagrywek. Końcówce partii było już 17:12. Po autowych atakach Amandy do gry wróciły zdjęte wcześniej Claudinha i Carla, jednak Praia wciąż dostarczała rywalkom punkty po błędach własnych. Utrzymując ten rytm, Tandara i jej koleżanki wygrały 25:17.

W odsłonie drugiej gra na styku utrzymywała się do stanu 7:9. Po kontrach zwieńczonych zagraniami Marii Paraiby i Ninkovic podopieczne trenera Moura przystąpiły do budowania prowadzenia (10:7). Paulo Coco, podobnie jak w odsłonie premierowej, rotował składem. Wciąż jednak siatkarki Praia popełniały więcej błędów własnych i w połowie partii traciły do rywalek cztery punkty. Tandara na konto swojego zespołu dopisała jeszcze kolejny udany kontratak, Ninkovic uaktywniła się w polu serwisowym, dając swojej drużynie prowadzenie 16:10. Ta partia nie miała już większej historii, w końcówce seta Osasco prowadziło już 21:11. Podobnie jak odsłonę premierową, również ten fragment meczu zakończyła Tandara.

W kolejnej partii od początku po stronie Praia zostały na boisku Ananda i Fawcett. Tym razem postacią wyróżniającą się na boisku była Leyva i Osasco prowadziło 3:0. Mocnym punktem zespołu Luizomara Moura była gra w bloku. Amanda zdołała jeszcze pomóc swojej drużynie wrócić do gry. I tak przy stanie 7:7 gra rozpoczęła się praktycznie od nowa, kolejne kontrataki Tandary i błędy własne rywalek odmieniły sytuację. Wciąż jednak Osasco nie było w stanie zbudować przewagi porównywalnej do tej z wcześniejszych setów. Dopiero bloki Carol uspokoiły nieco grę (15:10). W dłuższych wymianach wysoki poziom skuteczności utrzymywała Leyva. Nawet przerwy na żądanie Paulo Coco nie odmieniły sytuacji, mecz asem serwisowym zakończyła Ninkovic (19:25).

Dentil Praia Clube – Volei Nestle Osasco 0:3
(17:25, 17:25, 19:25)

Składy zespołów:
Praia Clube: Claudia Bueno “Claudinha”, Carla Santos, Fé Garay, Amanda Francisco, Walewska Oliveira, Fabiana Claudino, Suelen Pinto (libero) oraz Ananda Marinho, Nicole Fawcett, Natasha Farinea i Ellen Braga
Osasco: Fabiola Josefa De Souza, Tandara Caixeta, Angela Leyva, Mariana Costa “Mari Paraiba”, Ana Beatriz Correa “Bia”, Ninkovic, Tassia Stael (libero) oraz Carol Albuquerque, Erica Mota “Kika” i Lorenne Teixeira

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved