Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vojin Ćaćić: Rywalizacja w PlusLidze to wyzwanie, ale i szansa

Vojin Ćaćić: Rywalizacja w PlusLidze to wyzwanie, ale i szansa

fot. oscg.me

Reprezentant Czarnogóry Vojin Ćaćić został nowym przyjmującym Aluronu Virtu CMC Warty Zawiercie. 29-latek, podobnie jak wielu zagranicznych siatkarzy, nie może doczekać się debiutu w PlusLidze. – PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig z najlepszymi kibicami. Każdy wie, że lepszych siatkarskich fanów od Polaków po prostu nie ma. Granie przeciwko najlepszym polskim siatkarzom będzie z kolei trudnym wyzwaniem, ale traktuję to jako możliwość rozwoju – skomentował nabytek zawiercian.

Vojin Ćaćić zamknął skład Aluronu Virtu CMC Warty Zawiercie na sezon 2019/2020. Przyjmujący do Polski przeniósł się z tureckiego İnegöl Belediyesi. Co skłoniło go do przyjęcia oferty? – Bardzo się cieszę, że władze zainteresowały się moją osobą. Zdecydowałem się na przyjęcie oferty, ponieważ słyszałem wiele dobrego, zarówno w kontekście organizacji, ale i ludzi. Pomimo tego, że Warta Zawiercie to stosunkowo młody klub, jest bardzo profesjonalny. Dla mnie to wielka przyjemność móc spróbować swoich sił w PlusLidze, nie mogę się doczekać startu sezonu – przyznał zawodnik.Vojin Ćaćić podkreślił, że jego pochodzenie warunkuje jego charakter. – Ponieważ pochodzę z Czarnogóry, to w mojej mentalności jest, że jestem wojownikiem. Walczę o każdą piłkę, gram całym sercem i na pewno się nie poddam. Siatkówka to gra zespołowa i na tym się skupiam, nie patrzę na swoje indywidualne statystyki, bo najważniejsze jest wspólne dobro – zaznaczył.

Reprezentant Czarnogóry zdradził, że słyszał wiele dobrego o polskiej ekstraklasie. Podczas swoich występów w Turcji mógł skonfrontować swoje wyobrażenie o PlusLidze z Bartoszem Kurkiem czy Dawidem Konarskim.PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig z najlepszymi kibicami. Każdy wie, że lepszych siatkarskich fanów od Polaków po prostu nie ma. Granie przeciwko najlepszym polskim siatkarzom będzie z kolei trudnym wyzwaniem, ale traktuję to jako możliwość rozwoju. Wcześniej w Turcji grałem z Dawidem Konarskim i Bartoszem Kurkiem, więc słyszałem wiele dobrego o PlusLidze. Oglądałem wiele filmów z dwóch ostatnich sezonów i już nie mogę się doczekać, jak to będzie zagrać przed wspaniałą publicznością w Zawierciu w wypełnionej do ostatniego miejsca hali – zakończył Vojin Ćaćić.

źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved