Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Vladimir Grbić: Moim marzeniem było zebrać legendy na jednym boisku

Vladimir Grbić: Moim marzeniem było zebrać legendy na jednym boisku

fot. zbiory prywatne

Największe gwiazdy polskiej i światowej siatkówki wezmą udział w niezwykłym multimedialnym wydarzeniu AllStar Volley Show 16 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Fani siatkówki będą mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy drużynę AllStar AllTime, w której skład wchodzą m.in. Vladimir Grbić, Giba, Paweł Zagumny, Siergiej Tietiuchin, Samuel Papi i wielu innych. Głównymi punktami programu będą: mecz drużyny AllStar AllTime oraz 500. koncert Dawida Kwiatkowskiego.

AllStar Volley Show chce łączyć pokolenia m.in. poprzez prezentację wspólnych idoli, a także poprzez program społeczny „Graj o siebie, graj o zdrowie”. Sam program skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale organizatorzy mają nadzieję, że w jego realizację włączą się całe rodziny. AllStar Volley Show ma za zadanie wytyczyć kierunek tych zmian, wskazać ramowo wartości, jakie niesie ze sobą sport, ale także samą dobrą zabawę. Przykładem niech będzie ciekawa forma meczu, w której wystąpi… jedna drużyna. Wszystko po to, aby podjąć walkę z chorobami cywilizacyjnymi i oderwać młode pokolenie chociaż na trochę od wszechobecnej technologii.O wydarzeniu, drużynie AllStar AllTime i między innym projekcie „Graj o siebie, graj o zdrowie” opowiedział inicjator programu i współorganizator wydarzenia członek AllStar AllTime Vladimir Grbić.

Jest pan pomysłodawcą meczy AllStar AllTime, skąd pojawił się pomysł na takie wydarzenie?

Vladimir Grbić:Pomysł narodził się z potrzeby zadbania o tradycję siatkarską, o dziedzictwo, jakie ze sobą niesie. Myślę, że wszyscy ludzie związani w jakiś sposób z siatkówką powinni włączyć się propagowanie filozofii tego sportu. Mam też nadzieję, iż w ten sposób uda się uhonorować zawodników, którzy na stałe zapisali się w historii. Moim marzeniem było zebrać legendy na jednym boisku i podkreślić w ten sposób ich dokonania z przeszłości.

Perspektywa gry z którymi zawodnikami jest dla pana najbardziej ekscytująca?

– Dla mnie osobiście sama gra z lub przeciwko moim idolom jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem, jest jak bycie w raju, jak w niebie. W tej drużynie każdy zawodnik dokonał w swojej karierze rzeczy wielkich, nie można wskazać jednego. Tak więc już sama gra jest bardzo ekscytująca.

Będzie to oryginalny mecz – jedna drużyna zamiast dwóch konkurujących ze sobą. Skąd takie oryginale rozwiązanie?

– W grze z drużyną złożoną z tak potężnych nazwisk nie chodzi o wynik. Chodzi nam o pokazanie, że liczy się sama gra, zabawa, jaką niesie ze sobą sport, show, radość, jaką jest ponowne spotkanie się wspólnie na boisku. Taka konwencja drużyny wpisuje się również w założenia projektu, który promuje AllStar Volley Show, przez co mam nadzieję zachęcić do uprawiania sportu.

Kto będzie trenerem AllStar AllTime?

– Trenerem będzie Władimir Alekno, obecny trener Zenitu Kazań. Myślę, że nie trzeba go nikomu przedstawiać – to wybitna osobowość w świecie siatkówki i wybitny trener.

Wydarzenie będzie jednocześnie inauguracją programu „Graj o siebie, graj o zdrowie”, proszę opowiedzieć coś więcej o tej inicjatywie.

– Program używa siatkówki jako narzędzia do zachowania zdrowia, poprawy zdolności motorycznych, redukcji problemów ortopedycznych, przeciwdziałania skutkom szeroko pojętych chorób cywilizacyjnych oraz zapewnienia stałego rozwoju. Wszystko odbywa się pod kontrolą specjalistów. Moim zdaniem jest to najlepsze, co możemy ofiarować naszym dzieciom w drodze ku ich przyszłości.

Jakie są dalsze plany drużyny AllStar AllTime?

– W przyszłości zamierzamy rozszerzyć naszą działalność na cały świat. Mamy plany dotyczące Wembley, Belgradu, ale także takie, które wykraczają poza Europę, jak np. mecze w Chicago i innych miastach w Stanach Zjednoczonych, również na dalekim i środkowym wschodzie. Chcemy promować siatkówkę oraz naszą filozofię na jak najszerszym gruncie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved