Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Vitoria Open: Polki rozpoczęły od porażki

Vitoria Open: Polki rozpoczęły od porażki

Nie najlepiej wystartowały w turnieju Vitoria Open polskie reprezentantki, które jeszcze niedawno stawały na drugim stopniu podium zawodów Grand Slam w Rio de Janeiro. W tie-breaku zakończyło się pierwsze spotkanie grupowe polskich siatkarek plażowych w turnieju Vitoria Open. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w tym trzecim secie musiały uznać wyższość reprezentantek Rosji, Abalakina/Syrcewa. W drugim środowym pojedynku polskie siatkarki również uległy w tie-breaku, tym razem duetowi z Niemiec. W obu starciach to Polki były faworytkami.

Od początku siatkarki z Rosji sprawiały polskiemu duetowi spore problemy, mimo to Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek udało się triumfować w partii premierowej. W kolejnej boisko należało już do silnie uderzających przeciwniczek. Para Abalakina/Syrcewa dawała się Polkom we znaki od samego początku tej partii, przez co raz po raz powiększały swoje prowadzenie nad biało-czerwonymi. W pewnym momencie osiągnęło ono osiem punktów. Ani przez chwilę nie było ono w dodatku zagrożone i Rosjanki pewnie wygrały w drugim secie – do 15. Tie-break był już bardziej wyrównany, duet Kołosińska/Brzostek starał się nie pozwolić rywalkom mocno odskoczyć, ale cały czas to właśnie one były odrobinę skuteczniejsze, co zakończyło się ich zwycięstwem.

W kolejnym spotkaniu rywalkami polskich siatkarek były reprezentantki Niemiec Laboureur/Sude. W nim jednak biało-czerwone znowu musiały uznać wyższość rywalek. Niemki od początku narzuciły swoje tempo gry, a polska para nie przypominała zupełnie tej, która jeszcze kilka dni temu walczyła o wygraną w Rio de Janeiro. Przewaga pary Laboureur/Sude rosła bardzo szybko (6:3, 7:4, 17:9), a Polki nie były w stanie nic zrobić. Po gładko przegranej partii premierowej, w kolejnej odsłonie gra się wyrównała. Choć od samego początku Niemki naciskały, to reprezentantkom naszego kraju udawało się wypracowywać przewagę (7:4). Ta długo nie trwała, bo od razu przeciwniczki odrabiały straty. Kołosińska i Brzostek mimo ciężkiej walki zdołały zapisać na swoim koncie tego seta i doprowadzić do tie-breaka. W nim ponownie jednak na boisku brylowały Niemki i to one zapisały na swoim koncie zwycięstwo w całym spotkaniu.

Ostatnie spotkanie w grupie Polki rozegrają w czwartek z Argentynkami Gallay/Klug.

Kołosińska/Brzostek POL [6] – Abalakina/Syrcewa RUS [27] 1:2
(21:19, 15:21, 13:15)

Kołosińska/Brzostek POL [6] – Laboureur/Sude GER [22] 1:2
(12:21, 21:19, 9:15)