Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Vitoria Open: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Brzostek

Vitoria Open: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Brzostek

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po udanym turnieju w Rio de Janeiro, gdzie zajęły drugie miejsce, w Vitorii nie zanotowały dobrego występu. Po wczorajszych dwóch porażkach grupowych w czwartek zmierzyły się w meczu o pozostanie w turnieju z parą z Argentyny. Biało-czerwone niestety przegrały po tie-breaku i pożegnały się z turniejem już po fazie grupowej.

Po bardzo dobrym występie w Rio de Janeiro turniej w Vitorii wyraźnie Polkom nie wyszedł. W środę Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrały swoje mecze grupowe z Rosjankami i Niemkami. Czwartkowy mecz z argentyńską parą Ana Gallay/Georgina Klug. Stawką tego spotkania było trzecie miejsce w grupie F i awans do fazy play-off. Już pierwszy set spotkania pokazał, że o wygraną może być ciężko. Rywalki grały bardzo dobrze, a biało-czerwone nie przypominały w niczym zespołu sprzed tygodnia. Ostatecznie to Argentynki wygrały do 15 i objęły prowadzenie w meczu. Polki ostro wzięły się do roboty w drugim secie i gra się wyrównała. W końcówce partii rywalki miały już piłkę meczową, ale biało-czerwone walczyły do końca i ostatecznie po wygranej 27:25 doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii końcówka jednak należała do siatkarek z Ameryki Południowej, które tym samym awansowały do kolejnego etapu turnieju. Dla Kołosińskiej i Brzostek turniej w brazylijskiej Vitorii już się zakończył.