Vitoria Open: Gospodynie nie były gościnne

Brazylijskie siatkarki Larissa i Talita wygrały turniej Vitoria Open. Brazylijki w finale okazały się lepsze od Amerykanek Ross/Walsh, ale spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i o dwusetowym zwycięstwie zadecydowały detale. Trzecie miejsce zajęły Niemki, Holtwick/Semmler.

Spotkanie o brązowy medal turnieju kobiet już od początku zwiastowało spore emocje. Australijki Bawden/Clancy zachowały jednak więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały na przewagi 22:20. Para niemiecka rozstawiona z numerem 4 w brazylijskich zmaganiach nie zamierzała jednak spasować i w połowie seta wypracowała sobie kilkupunktową nadwyżkę, którą utrzymała już do końca seta i o wyniku meczu zadecydować miał tie-break. W nim Holwick z Semmler poszły za ciosem i nie pozwoliły na zbyt wiele rywalkom z Australii. W rezultacie wygrały 15:11 i to na ich szyi zawisły brązowe medale Vitorii Open.

W finale, podobnie jak w przypadku turnieju męskiego, zagrały reprezentantki gospodarzy. Rywalkami rozstawionych z numerem jeden Larissa i Talita były turniejowe „dwójki”, Amerykanki Ross/Walsh. Pojedynek stał na wysokim poziomie, godnym finału cyklu World Tour. W pierwszym secie minimalne lepsze okazały się canarinhos, które zwyciężyły 22:20. W drugiej partii sytuacja była bliźniaczo podobna i wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Ostatnie słowo należało jednak do Tality i Larissy, które po ostatnim gwizdku sędziego mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w światowym tourze.