Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vital Heynen zwolniony z Perugii

Vital Heynen zwolniony z Perugii

fot. Sir Safety Perugia

Vital Heynen nie jest już trenerem włoskiego Sir Safety Perugia. Do końca sezonu, czyli w decydujących meczach finałowej batalii Serie A z Cucine Lube Civitanova, drużynę Wilfredo Leona i Macieja Muzaja poprowadzi dotychczasowy asystent Belga – Carmine Fontana.

– Sir Safety Conad Perugia informuje, że rozwiązała kontrakt z pierwszym trenerem zespołu, Vitalem Heynenem. Od  najbliższej niedzieli do końca rozgrywek zespół zostaje powierzony trenerowi Carmine Fontanie. Chcemy podziękować Vitalowi Heynenowi za jego pracę w dwóch ostatnich sezonach i życzyć mu powodzenia w jego dalszej karierze – napisał włoski klub w oficjalnym komunikacie.Władze zespołu zdecydowały się na zmianę szkoleniowca w najważniejszym momencie sezonu. Siatkarze Sir Safety Perugii są bowiem w trakcie walki z Cucine Lube Civitanova o mistrzostwo Włoch. Pierwsze starcie nie było dla nich udane, bowiem przegrali je 1:3, a efektem porażki, jak się okazało, jest zwolnienie trenera Heynena.

Belg, który posadę we Włoszech łączył z funkcją selekcjonera reprezentacji Polski, był szkoleniowcem Sir Safety Perugia od 2019 roku. Dwukrotnie  w tym czasie sięgnął z tym klubem po Superpuchar Włoch. W bieżącej edycji Ligi Mistrzów udało mu się doprowadzić zespół do półfinału, w którym jednak musiał uznać wyższość rywala z rodzimej ligi – Itasu Trentino.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę