Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Nie jestem zainteresowany utrzymaniem tej samej szóstki

Vital Heynen: Nie jestem zainteresowany utrzymaniem tej samej szóstki

fot. Aleksandra Twardowska

Siatkarze reprezentacji Polski bez straty seta pokonali Trójkolorowych i niemal zapewnili sobie bilet na igrzyska w Tokio. By dopiąć swego biało-czerwoni potrzebują jeszcze zwycięstwa w chociaż jednej partii niedzielnego pojedynku z reprezentacją Słowenii. – Nie mam czegoś takiego jak startowa szóstka. Nie jestem zainteresowany w utrzymaniu tego samego składu personalnego na boisku przez cały czas. Nie na tym polega drużyna – mówił po meczu Vital Heynen, który zaskoczył ekspertów decyzją o wystawieniu Macieja Muzaja w wyjściowej szóstce.

Polacy pokonali w sobotę reprezentację Francji w meczu, który uchodził za starcie mające zadecydować o losach kwalifikacji olimpijskiej. Gospodarze byli lepsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, jednak prawdziwą „różnicę” zrobił Wilfredo Leon, zdobywając 17 „oczek”. – Zdecydowanie był to najlepszy mecz tej drużyny jeżeli chodzi o ten sezon. Trudno jest mi jednak porównywać poszczególne mecze. Myślę, że biorąc przykład pierwszy z brzegu, spotkanie z Brazylijczykami w Chicago też było świetnym widowiskiem. To była jednak inna sytuacja, inny moment. W meczu z Francją ciążyła na nas presja i moi zawodnicy pokazali, że z tym niewielkim ciśnieniem poradzili sobie wyśmienicie. To był jednak tylko kolejny mecz, jeszcze nie mamy tej kwalifikacji – przestrzegał przed jutrzejszym meczem ze Słoweńcami Vital Heynen. W każdym z setów na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili już co najmniej 4 punktami i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. – Trudno jest mi to wytłumaczyć, ale myślę, że ten cały „pakiet”, którym jest ten turniej kwalifikacyjny w połączeniu z meczem w Polsce przeciwko gospodarzom to było dla nich zbyt wiele. Musieli rozegrać dwa spotkania z rzędu przeciwko topowym drużynom. Kibice, własna hala – wiele elementów było po naszej stronie, a my te atuty wykorzystaliśmy świetnie – podkreślił Heynen.Trener Vital Heynen zaskoczył przede wszystkim zmieniając wyjściowe zestawienie swojego zespołu względem ostatnich meczów memoriału Huberta Wagnera, czy też piątkowego starcia z Tunezyjczykami. W sobotę Maciej Muzaj zastąpił Dawida Konarskiego na prawej flance i spisał się bardzo dobrze, zdobywając 9 punktów i kończąc mecz z 54% skutecznością w ataku. – Nie mam czegoś takiego jak startowa szóstka. Nie jestem zainteresowany w utrzymaniu tego samego składu personalnego na boisku przez cały czas. Nie na tym polega drużyna, musimy grać wspólnie jako cały skład i myślę, że po raz kolejny to pokazaliśmy. Cały plan polegał na powstrzymaniu ich w ataku i uważam, że w tym sprawdziliśmy się dobrze. Jeszcze raz pokazaliśmy też, że jeżeli wszystko układa się jak należy to jesteśmy jedną z najlepiej grających drużyn w obronie – przyznał po meczu belgijski szkoleniowiec Polaków. Trener mistrzów świata pochwalił też kibiców, którzy w liczbie blisko 10000 wypełnili po brzegi Ergo Arenę. – Zdecydowanie MVP tego meczu byli kibice. Co za wspaniałe miejsce do gry, co za ludzie! Polacy są niesamowicie jeśli chodzi o dopingowanie swoich drużyn – przyznał Heynen.

Polakom udało się zneutralizować dwie główne armaty Trójkolorowych. Ani Stephen Boyer, ani Earvin Ngapeth byli zaledwie cieniem zawodników z piątkowego meczu ze Słoweńcami. – Nie zajmowałem się tym co robią Francuzi, widziałem, że mają kłopoty. Im dłużej narzucaliśmy presję, tym trudniej byłoby nam utrzymać tę pozycję – dodał Heynen. Trener odniósł się też do terminarza turnieju w Gdańsku, który dawał gospodarzom więcej czasu na odpoczynek pomiędzy pierwszym, a drugim starciem zawodów. – Takie jest życie. Pamiętam mistrzostwa świata z zeszłego roku. Bułgaria miała wolne dzień przed naszym spotkaniem, a my musieliśmy rozgrywać mecz przed tym bardzo ważnym pojedynkiem. Pamiętam do tej pory, że USA pokonaliśmy jakoś w okolicach północy i zaraz musieliśmy szykować się do kolejnego starcia – zapewnił Heynen.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved