Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Vital Heynen: Nie jestem zadowolony

Vital Heynen: Nie jestem zadowolony

Mimo wygranej przy zdobytym komplecie punktów w meczu z Finami trener reprezentacji Polski nie był do końca usatysfakcjonowany z przebiegu spotkania. – Nasze założenia na mecz były takie, aby wygrać 3:0, cały czas wywierając na rywalach presję. W tym drugim secie Finowie naprawdę walczyli i zasłużyli na wygraną w tej części meczu – mówił Vital Heynen.

Kolejną wygraną zanotowała reprezentacja Polski. Tym razem o sile Polaków przekonali się rywale z Finlandii. – Zrobiliśmy swoją robotę! Na początku turnieju zakładaliśmy zwycięstwo w pierwszym trzech meczach i zrealizowaliśmy ten cel – o spotkaniu mówił kapitan biało-czerwonych – Michał Kubiak, nawiązując do kolejnych wyzwań, jakie czekają naszą reprezentację. – Przed nami jeszcze dwa trudne mecze. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie z Iranem, teraz koncentrujemy się na najbliższym meczu, dopiero później będziemy myśleć o rywalizacji z Bułgarami – podsumował.

Mimo wygranej zastrzeżenia do przebiegu spotkania miał trener reprezentacji Polski. Szkoleniowiec odniósł się do przegranej przez Polaków drugiej partii spotkania. – Nie jestem zadowolony, ponieważ przegraliśmy jednego seta, a nasze założenia na mecz były takie, aby wygrać 3:0, cały czas wywierając na rywalach presję. W tym drugim secie Finowie naprawdę walczyli i zasłużyli na wygraną w tej części meczu – o tej części spotkania mówił szkoleniowiec, odnosząc się do rezultatów dotychczas osiągniętych przez jego podopiecznych. – Mimo wszystko jest dobrze, mamy 9 punktów i jesteśmy w czołówce klasyfikacji. Teraz możemy się skoncentrować na dwóch ostatnich trudnych meczach. Przed nami dzień odpoczynku, a następnie mecz z Iranem i to na pewno będzie trudne spotkanie – dodał Vital Heynen.

W innej sytuacji są siatkarze reprezentacji Finlandii, o czym mówił kapitan naszych sobotnich rywali. – Myślę, że Polacy są o wiele bardziej doświadczeni od nas. Ten mecz był ważny i wartościowy dla naszych młodych zawodników. Nie możemy zapominać, że dla niektórych z nich to pierwszy tego typu turniej. Dlatego też uważam, że tego typu mecze bardzo nam pomogą – zaznaczył – Mikko Esko. W spotkaniu trener Finów dość często sięgał po zmienników. – Przy rozgrywaniu czterech spotkań w pięć dni bardzo ważne jest, aby utrzymać dobrą kondycję i zachować najwięcej energii, jak to tylko możliwe. W tym meczu próbowałem różnych wariantów. Mamy na ławce 14 zawodników i każdy z nich zasłużył na szansę gry i każdy może pomóc drużynie – wyjaśniał szkoleniowiec.

źródło: fivb.com, inf. własna