Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Z tego turnieju będę miał dobre wspomnienia

Vital Heynen: Z tego turnieju będę miał dobre wspomnienia

fot. Patryk Głowacki

Trzynaście miesięcy – tyle wystarczyło Vitalowi Heynenowi, by wywalczyć cztery medale ważnych imprez i poprowadzić reprezentację siatkarzy do olimpijskiego awansu. W przyszłym roku selekcjoner obiecał… poprawę. – Planujemy rozegrać mniej spotkań, ale o większą stawkę – zapowiedział w rozmowie z Aleksandrą Rajewską z TVP Sport. Puchar Świata był dla biało-czerwonych ostatnim akcentem sezonu reprezentacyjnego. Kadra poleciała do Japonii prosto z mistrzostw Europy, podczas których sięgnęła po brązowe medale. W PŚ Polacy uplasowali się „oczko” wyżej, jedynie za niepokonaną Brazylią.

– Z tego turnieju będę miał dobre wspomnienia. Byliśmy ze sobą przez czternaście dni w bardzo trudnych sytuacjach. Przed meczem z Iranem widziałem się z zawodnikami na analizie wideo. Zauważyłem, że są bardziej zadowoleni niż zmęczeni pobytem. Wracamy jako grupa i zdobyliśmy medal. Z każdego turnieju je przywozimy, więc nastroje muszą być dobre – podsumował Vital Heynen.W sumie w sezonie kadrowym Polacy rozegrali 45 oficjalnych spotkań i trzy sparingi. Rok zakończyli z imponującym bilansem, zdobywając brązowe medale ME i Ligi Narodów, srebro Pucharu Świata oraz kwalifikację olimpijską. Dodatkowo w Memoriale Wagnera uplasowali się na drugim miejscu. Sukcesy były piękną kontynuacją zdobytego trzynaście miesięcy temu mistrzostwa świata, ale zostały okupione sporym zmęczeniem i licznymi podróżami. – Ktoś podsunął mi liczbę meczów, w których wystąpiliśmy. To zdecydowanie za dużo. Najgorszą częścią sezonu było za mało czasu na wspólne treningi i spędzanie czas bez stresu. Ten stres i presja na zawodnikach, żeby ciągle grali, jest zbyt wielka. Za rok planujemy rozegrać mniej spotkań, ale o większą stawkę – dodał Belg, który w tym roku świętował 50. urodziny.

Pobyt w Japonii był dla Polaków o tyle istotny, że za rok w tym kraju odbędą się igrzyska olimpijskie. Najważniejsza impreza czterolecia w ostatnim czasie kojarzyła się z porażkami w ćwierćfinałach. Heynen chce przełamać złą passę i poprowadzić Polaków do pierwszego od 44 lat medalu. – Chcieliśmy zobaczyć ile zajmie nam aklimatyzacja i jak się tutaj mieszka. Wszystko jest nieco mniejsze i trzeba się do tego przyzwyczaić. Na początku nie jest łatwo. Za chwilę rozpoczniemy odliczanie do igrzysk, do których zostało dziewięć miesięcy – zauważył.

W rozmowie z Aleksandrą Rajewską z TVP Sport zapowiedział, że w trzecim roku pracy zamierza odnieść z biało-czerwonymi jeszcze większy sukces. – Jest sporo rzeczy, które w tym sezonie można było zrobić lepiej. Patrząc jednak na oczekiwania, spełniliśmy je z nawiązką. Mamy trzy medale i kwalifikację na igrzyska. Oczywiście, zawsze można być o miejsce wyżej, ale to był świetny rok. Powiedziałem zawodnikom, że mój pierwszy sezon jest bardzo dobry, drugi lepszy, a trzeci najlepszy. Zatem najlepsze przed nami – zakończył.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved