Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Vital Heynen wybrał 21 zawodników na LŚ

Vital Heynen wybrał 21 zawodników na LŚ

fot. Jacek Cholewa

Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec – Vital Heynen podał nazwiska zawodników, którzy w tym roku zagrają w III dywizji Ligi Światowej i są gospodarzami turnieju finałowego. W składzie znalazło się dwóch siatkarzy, którzy występowali w ostatnim sezonie w PlusLidze – Lukas Kampa (Cerrad Czarni Radom) i Marcus Böhme (Cuprum Lubin).

Kadra Niemiec zacznie przygotowania do sezonu reprezentacyjnego 1 czerwca w Düren. Po nieudanych kwalifikacjach w styczniu do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nasi zachodni sąsiedzi skupią się w tym roku na Lidze Światowej, tym bardziej że są gospodarzami turnieju finałowego III dywizji, który odbędzie się na początku lipca. W rozgrywkach grupowych zagrają w dwóch turniejach, w pierwszym ich rywali będą Meksyk, Hiszpania i Czarnogóra, a w drugim Kazachstan, Tajwan i ponownie Hiszpania. W 21-osobowym składzie znaleźli się doświadczeni zawodnicy, ale także młodzi, w tej grupie jest ośmiu debiutantów. Vital Heynen stwierdził, że jest to dobry czas, aby wprowadzać do kadry nowych zawodników.Skład reprezentacji Niemiec na Ligę Światową:
rozgrywający: Lukas Kampa, Sebastian Kühner, Jan Zimmermann
atakujący: Simon Hirsch, Daniel Malescha
przyjmujący: Denis Kaliberda, Christian Fromm, Dirk Westphal, Moritz Karlitzek, Tom Strohbach, Moritz Reichert, Ruben Schott, David Sossenheimer
środkowi: Marcus Böhme, Philipp Collin, Tim Broshog, Noah Baxpöhler, Tobias Krick
libero: Thilo Späth, Leonhard Tille, Julian Zenger

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved