Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Vital Heynen: Wszyscy czekają z niecierpliwością na grę

Vital Heynen: Wszyscy czekają z niecierpliwością na grę

fot. Patryk Głowacki

Pandemia zupełnie rozbiła cały świat. Rywalizacja sportowa w dobie koronawirusa zeszła zupełnie na drugi plan, ale wszyscy oczekują na polepszenie się sytuacji i powrót do normalności. Ze względów bezpieczeństwa przełożono też tegoroczne igrzyska olimpijskie, które odbędą się za rok. – Zakwalifikowaliśmy się w ubiegłym roku i oczekiwanie może wydawać się długie. Jesteśmy jednak w dobrej sytuacji. Nie widzę w tym problemu dla zespołu. Tego lata bylibyśmy bardzo dobrą drużyną. Za kolejny rok będziemy nawet lepsi – uważa szkoleniowiec polskich siatkarzy, Vital Heynen.

Może pan powiedzieć o dobrych i złych stronach przesunięcia igrzysk na 2021 rok?Vital Heynen:To trudne pytanie. Droga po medal olimpijski z Polakami będzie najdłuższą, jaką można sobie wyobrazić. To dobrze. Mamy szesnaście dodatkowych miesięcy, żeby się zbudować. Zdobycie medalu po takich zawirowaniach będzie jeszcze piękniejsze. Oczywiście szkoda, że igrzyska nie odbędą się w terminie. Zakwalifikowaliśmy się w ubiegłym roku i oczekiwanie może wydawać się długie. Jesteśmy jednak w dobrej sytuacji. Nie widzę w tym problemu dla zespołu. Tego lata bylibyśmy bardzo dobrą drużyną. Za kolejny rok będziemy nawet lepsi.

To pana perspektywa. Jak to wygląda ze strony siatkarzy?

Nie słyszałem nawet jednego negatywnego głosu. Rozmawiałem chyba już z 15-16 zawodnikami. Wszyscy czekają z niecierpliwością na grę i zastanawiają się, co można zrobić, aby wzmocnić zespół. Dam przykład. Nigdy nie rzucam nazwiskami… ale wyjątkiem jest Michał Kubiak. Zapytałem go, czy chce trochę więcej wolnego w lato. Powiedział jasno: „nie ma mowy, jestem dla reprezentacji.”

Nasze plany o zdobyciu medalu olimpijskiego odwlekają się w czasie, ale to nie zmienia motywacji u moich zawodników. Jeżeli chodzi o wiek, też nie widzę problemu. Traktujemy to jako jedno dodatkowe lato, żeby zrobić wszystko lepiej. Rozmawiałem z Bartkiem Bednorzem i doszliśmy do podobnego wniosku. Dla niego i dla mnie to dodatkowy czas, aby zgrać się z drużyną, która pojedzie do Tokio.

Jak wygląda sytuacja ligowa. Słyszałam, że prezydent Perugii, chce dokończyć sezon w najbliższych tygodniach, miesiącach.

Myślę, że prezydent Perugii mocno w to wierzy, że w czerwcu wznowimy rozgrywki. Mam inne zdanie. Sądzę, że nie będzie na to szansy, biorąc pod uwagę sytuację we Włoszech. Za miesiąc może bylibyśmy w stanie rozpocząć treningi, ale potrzeba ich kilka, zanim będziemy w stanie grać. Oby jednak tak było. Byłoby niesamowicie, gdyby w czerwcu liga włoska rozgrywała finały, a reszta świata nie będzie już grała wtedy w siatkówkę. Przede wszystkim musimy być jednak odpowiedzialni. Najważniejsze jest środowisko, ludzie, ich życie.

Nie mogę się doczekać, kiedy wrócę na parkiet. Proszę też sobie wyobrazić sezon reprezentacyjny. Wspaniale będzie grać Ligę Narodów w Polsce, kiedy zapewne pierwszy raz po tym trudnym czasie publika wróci na trybuny. Sport jest po to, by dawać nadzieję. VNL w sierpniu przywróci radość szczególnie Polakom, który tak lubią tę dyscyplinę.

Cała rozmowa Aleksandry Rajewskiej w serwisie TVP Sport

źródło: polsatsport.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved