Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Wilfredo jest już członkiem drużyny

Vital Heynen: Wilfredo jest już członkiem drużyny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wilfredo Leon, kubański przyjmujący z polskim obywatelstwem, wygrał w tym sezonie wszystko, co było do wygrania z rosyjskim Zenitem Kazań, a po jego asie serwisowym w finale Ligi Mistrzów padła Lube Civitanova. Nasi kibice już odliczają czas do 24 lipca 2019 r., kiedy to Leon będzie mógł zagrać w reprezentacji Polski.

Mimo że oficjalnie w kadrze będziemy mogli zobaczyć Wilfredo dopiero za rok, selekcjoner Vital Heynen traktuje go jak reprezentanta. – Dla mnie Wilfredo jest już członkiem naszej drużyny – mówi „Super Expressowi” trener reprezentacji Polski. – Mam stały i bardzo miły kontakt, omawiamy wstępnie sprawę przyszłego sezonu i jego dokooptowania do składu. Leon jest w gronie 25 siatkarzy, których chcę mieć w zespole, a oni chcą w nim być, jest polskim obywatelem, ma mieszkanie w Warszawie, polską żonę. No i pokazał w Kazaniu, że nie jest takim złym zawodnikiem – śmieje się selekcjoner.Co ciekawe Leona zobaczymy też w reprezentacji jeszcze w tym roku! Wilfredo zapowiedział to w trakcie Final Four w Kazaniu, po tym jak odebrał nagrodę dla czołowego przyjmującego LM. Ma nawet zamiar rozmawiać z kolegami po polsku. – Za kilka tygodni pojawi się na obozie kadry, by spędzić z nami parę dni, pobyć z kolegami. Jesteśmy w trakcie dogrywania szczegółów. Później mamy także taki plan, by Leon potrenował z zespołem – potwierdza belgijski trener, dodając, że z tym wiążą się dodatkowe formalności. – Jeśli uda się wszystko zorganizować, także jeśli chodzi o ubezpieczenie (Leon od nowego sezonu przechodzi z Zenitu Kazań do włoskiej Perugii – przyp. red.), to nie powinno być żadnych problemów – zapewnia Heynen.

Przypomnijmy, że Leon ma polski paszport od lipca 2015 r., ale dopiero pod koniec sierpnia 2017 r. po żmudnych negocjacjach Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał z Międzynarodowej Federacji Siatkówki dokument uprawniający Kubańczyka do gry w polskiej kadrze, jednak z obowiązkiem odbycia dwuletniej karencji. Pierwszą dużą imprezą międzynarodową, w której mógłby wystartować w reprezentacji Polski, będą mistrzostwa Europy rozgrywane w Belgii, Francji, Holandii i Słowenii we wrześniu 2019 r.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved