Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Jestem pod wielkim wrażeniem!

Vital Heynen: Jestem pod wielkim wrażeniem!

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wygraną z reprezentacją Niemiec i korzystnym rozstrzygnięciem weekendowych spotkań w Brazylii biało-czerwoni zagwarantowali sobie awans do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów. Niezależnie od celu, jakim był awans podczas ostatniego turnieju w Lipsku Vital Heynen kontynuował swój plan, rotując składem. – Mamy wielu dość młodych siatkarzy i gra na tym poziomie jest dla nich czymś nowym. Ale mój zespół jest coraz lepszy – o występie mniej doświadczonych zawodników po meczu z Niemcami mówił trener Polaków.

Dwa zwycięstwa mają na koncie reprezentanci Polski w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Lipsku. W rywalizacji o awans do czołowej szóstki, która powalczy w turnieju finałowym w Chicago, biało-czerwoni korespondencyjnie rywalizowali z reprezentacją Italii. Włosi swoje dotychczasowe spotkania przegrali, i tak przed ostatnim meczem fazy grupowej nasz zespół może być pewien awansu do turnieju finałowego. -Mam nadzieję, że to zwycięstwo doprowadzi nas do turnieju finałowego w Chicago – jeszcze przed rozstrzygnięciem decydujących spotkań w Brazylii mówił trener Vital Heynen.Szkoleniowiec reprezentacji Polski konsekwentnie w rywalizacji Siatkarskiej Ligi Narodów rotuje składem. Również podczas turnieju w Lipsku szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy dotychczas nie otrzymywali tak wielu szans. Jak podkreślał szkoleniowiec reprezentacji Polski cieszy nie tylko wynik i cenna wygrana z reprezentacją Niemiec, ale również reakcja i postawa zawodników mniej doświadczonych na arenie międzynarodowej. – To był bardzo dobry występ moich zawodników, mamy wielu dość młodych siatkarzy i gra na tym poziomie jest dla nich czymś nowym. Ale mój zespół jest coraz lepszy, nawet jeśli zmieniam skład w każdym meczu – podkreślił Vital Heynen.

Mniej powodów do optymizmu mieli siatkarze reprezentacji Niemiec. Zawiedziony postawą swojego zespołu był szkoleniowiec gospodarzy. –Jestem naprawdę rozczarowany. W tym meczu popełniliśmy zbyt wiele błędów, zwłaszcza w polu serwisowym – mówił Andrea Giani. Włoch zaznaczył jednak, że to spotkanie może być cenną lekcją, wskazując kierunek do pracy. – Nasz zespół musi grać bardziej stabilnie i to będzie nasze zadanie na przyszłość – podkreślał szkoleniowiec. W podobnym tonie mecz ocenił Marcus Böhme, zwracając uwagę również na atmosferę panującą podczas spotkania. – Gra przed taką publicznością jest czymś wspaniałym. Nie mogliśmy jednak pokazać tego co najlepsze, nie graliśmy konsekwentnie. Przed nami dużo pracy.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved