Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Ta idea mnie napędza

Vital Heynen: Ta idea mnie napędza

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Ekscytuję się najbardziej tym, by podołać wyzwaniu na dany sezon. Wiem, że w Polsce wszyscy mówią, iż drugi rok pracy selekcjonera siatkarzy zawsze jest gorszy. Ale ja zawsze miałem lepszy, więc chętnie się przekonam, co z tego wyjdzie w 2019 – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen.

Wielkimi krokami zbliża się sezon reprezentacyjny, dla Vitala Heynena to będzie drugi rok pracy z polską kadrą. – Ekscytuję się najbardziej tym, by podołać wyzwaniu na dany sezon. Wiem, że w Polsce wszyscy mówią, iż drugi rok pracy selekcjonera siatkarzy zawsze jest gorszy. Ale ja zawsze miałem lepszy, więc chętnie się przekonam, co z tego wyjdzie w 2019. I czy będę mógł znowu obserwować reakcje tych, którzy mówili, że należy spalić wszystkie podręczniki do nauki siatkówki, gdy oceniali początek mojej drogi z reprezentacją Polski. Bo potem przyszedł całkiem niezły wynik na mundialu, prawda?  – stwierdził Belg.W tym roku kadrę czeka debiut Wilfredo Leona w biało-czerwonych barwach. – Moja filozofia jest taka: do reprezentacji przychodzisz, by stawać się coraz lepszym siatkarzem, musisz tego chcieć. Dotyczy to wszystkich, także Leona. Nawet taki zawodnik może się poprawić i, co najważniejsze, on chce to robić. Pewnie mógłby jeszcze popracować nad przyjęciem i odegraniem piłki, bo przecież trudno mu coś zarzucić, jeśli chodzi o motorykę. Musi zdawać sobie jednak sprawę, że nie będzie wiecznie skakał tak wysoko jak teraz. Za dziesięć lat już może nie być z tym skokiem tak różowo i co wtedy? Zawsze więc warto pomyśleć nad poszerzaniem repertuaru zagrań – dodał szkoleniowiec polskiej kadry.

Belg po sezonie klubowym rozstanie się z VfB Friedrichshafen, który prowadził od 2014 roku. – Byłem przekonany, że jeśli miałbym nadal pracować w klubie, to tylko we Friedrichshafen, ale i to byłoby zbyt trudne. Stwierdziłem, że nie da się poważnie wykonywać obowiązków, a zwłaszcza w zupełnie nowej drużynie, jeśli wraca się do zajęć po kadrze w połowie października. Już w tym sezonie nie byłem zadowolony z tego, jak sobie radziłem w klubie jesienią po powrocie z mistrzostw świata, ale taki był koszt miesięcy spędzonych z kadrą. Od dawna pracuję z myślą o jednym jedynym celu: zdobyciu złotego medalu igrzysk olimpijskich z Polską. Ta idea mnie napędza i nie chcę się zajmować niczym innym. Moją ulubioną książką o psychologii jest „Stick with it” (Trzymaj się tego). Dzięki niej złoto olimpijskie siedzi we mnie tak głęboko, że na nic innego nie ma miejsca. A jak awansujemy na igrzyska i w Tokio się wreszcie uda, to usiądę na jakiejś górze, spokojnie pomyślę co dalej i… pewnie zrobię sobie wolne – zakończył trener.

*cały wywiad z Vitalem Heynenem w Super Expressie

źródło: inf. własna, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved